TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 608 m² depo ve arsası icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152912
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3991 Esas
Muhammen Bedeli
:
461,248 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
01.06.2020 14:30
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2019/3991 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1-Taşınmazın Tapu Kaydı ve Diğer Özellikleri: "Tekirdağ İli, Süleymanpaşa ilçesi, Osmanlı Mah. Köy içi mevki, 1952 Arsa nitelikli, tamamı 1.105,00 m² yüzölçümlü ana taşınmaz olarak tapuda kayıtlı taşınmaz adres olarak Osmanlı Mah. (Muhacır Mah.) Köyiçinde 5521 Sokakta yer almaktadır. Taşınmazın mahalle merkezi yerleşim yeri içindedir. Üzerinde 608,00 m² alanlı tek katlı, çatılı bir depo mevcuttur. Depo betonarme-yığma tarzında inşa edilmiştir. Demir doğrama kapıları mevcut, dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Deponun arka tarafında kantar tesisi mevcuttur. Mahallenin asfalt yoluna yakındır. Tekirdağ merkeze yaklaşık 17 km mesafededir. Taşınmaz arsa, depo ve tır kantarı olmak üzere toplam değeri mahkemece kesinleşmiştir" Denilmiştir.
İmar Durumu : Taşınmazın Onaylanmış Her Hangi Bir İmar Planı Yoktur. Denilmiştir.
Kıymeti : 461.248,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 24/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 01/06/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3991 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 16/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR