TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 56 m² işyeri icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138584
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
: 56
Yayınlandığı Gazeteler

TEKİRDAĞ YENİ İNAN 25.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11175 Esas
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 11:30
Satış Yeri
:
TEKİRDAĞ ADALET SARAYI, 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ, KAT:-3, SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2019/11175 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 3035 Ada, 44 Parsel, ORTACAMİ Mahalle/Köy, zemin kat, (27) nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın 6 katlı betonarme bir yapının zemin katında olup, işyeri niteliğindedir. İşyeri 56- m2 alanlı olup, fiilen çiğ köfte dükkanı olarak hizmet vermektedir. Zemin kaplaması seramik, dış doğrama aleminyum, tavan taşyünü asma tavan, aydınlatma gömme spotlarla sağlanmaktadır. Taşınmaz Ortacami mahallesinde Yunusbey caddesi üzerinde, Devlet Hastanesinin hemen arkasında yer almakta olup,kuş uçuşu Tekirdağ Devlet Hastanesine 50-mt, SGK ya 190 mt. Halk Eğitim Kurumuna 210 metre, Tekirdağ Valiliğine 500 metre mesafededir. Hafif eğimli bir topoğrafya ya sahiptir. Orta ve dar gelir grubunun tercih ettiği bir bölgededir. Belediyenin her türlü imkanlarından yararlanmakta olup, ulaşım sorunu yoktur.
Adresi : Ortacami Mahallesi, Yunusbey Caddesi Üzerinde 2 Numaralı Çekirdek Apt.(İmren Apt)Zemin Kat 2/C Nolu İşyeri, Süleymanpaşa/Tekirdağ
Yüzölçümü : 838,24 m2
Arsa Payı : 6/256
İmar Durumu : İnşaat tarzı Tekirdağ Revizyon+ilave uygulama imar planında bitişik nizam(4) kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
Kat mülkiyetine çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 30/03/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : TEKİRDAĞ ADALET SARAYI, 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ, KAT:-3, SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11175 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR