MALKARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Malkara'da 18 m² işyeri icradan satılıktır

MALKARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092389
Şehir : Tekirdağ / Malkara
Semt-Mahalle : GAZİBEY MAH. / MALKARA
: 18
Yayınlandığı Gazeteler

SAYGIN MALKARA 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/113 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Malkara Adliyesi Satış Memurluğu Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALKARA
İCRA DAİRESİ
2019/113 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Tapu Kaydında: Tekirdağ İli Malkara İlçesi Gazibey Mahallesi kurtuluş caddesi 216 ada 19 parsel numarasında 18,05 m2 yüzölçümünde kargir ev ve dükkan niteliğinde taşınmazdır. Tamamı Borçlu adına kayıtlıdır. İmar planında bitişik nizam 5 kat karma ( konut + ticaret) alanı olarak planlanmıştır.Hali hazırda taşınmazın üzerinde üç katlı eski yapı vardır. İş yeri olarak kullanılmaktadır. Şehir merkezinde cadde üzerindedir.Taşınmaz Gazibey Mahallesi, Kurtuluş Caddesi adresinde bulunmaktadır. Üzerindeki yapı eski ve küçük olması dezavantajının yanında ana cadde üzerinde mevkii yerde bulunması sebebi ile değeri artmıştır. Bu taşınmaz üzerindeki bina ile birlikte tamamı 300.000,00 TL muhammen bedellidir.
Yüzölçümü : 18,05 m2 Arsa Payı : tam Kıymeti : 300.000,00 TL KDV Oranı : %18
İmar durumu : İmar planında bitişik nizam 5 kat karma ( konut + ticaret) alanı olarak planlanmıştır
Kaydındaki şerhler : 3402 sayılı kanun 22. Mad. 2. Fıkrasının A bendi uygulamasına tabidir
1. Satış Günü : 24/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Malkara Adliyesi Satış Memurluğu Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/113 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR