ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Kapaklı'da 150 m² iş yeri icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093655
Şehir : Tekirdağ / Kapaklı
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / KAPAKLI
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/36 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
162,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2017/36 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 223 Ada, 10 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, Bodrum kat+Zemin kat 63 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz işyeri, Kapaklı İlçesi, 223 ada, 10 parsel tapu kaydında 1.135,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; 2011 yılı yapı ruhsatlı, bodrum+zemin+asma+5 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. İşyeri binanın zemin ve bodrum katında yer alıp onaylı mimari projesine göre zemin kat 13 m2 ,bodrum kat depo ise 190 m2 kullanım alanına sahiptir. Bodrum katta sığınak hacminden yaklaşık 150 m2 Tik kısım işyeri hacmine eklenmiş olup ayrım duvarları örülmemiştir.Taşınmaz halihazırda kullanılmamakta olup tadilat ihtiyacı mevcuttur.İş yerinin kullanımı için her hangi bir tamirat yapılmamış olup harabe durumdadır. İşyerinin bulunduğu konumun ticari potansiyeli orta seviyededir. Belediye,cami okul yürüme mesafesindedir.Giriş kat duvarlar ve tavanlar kaba, zemini mermer ile döşelidir. Cephe cam çerçeve ve kapısı alüminyum doğramadır. Bodrum kat kaba halde olup ayrı giriş kapısı demir doğramadır. Zemin kat ile bodrum kat bağlantı merdiveni mermerdir. Bakımsız durumdadır. İşyeri Kapaklı İlçesi içinde elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır.
Adresi : Atatürk Mah. Gözde Sok. Kanat Apt. No:1/3(Tapuda Kapaklı Mah. 223 Ada 10 Parsel 63 Nolu Bb) Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 1.135 m2 Arsa Payı : 260/6559
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında ayrık ikiz nizam,4 kat,ticaret alanıdır.
Kıymeti : 162.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Haciz ve ipotek
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/36 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR