ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Çorlu'da 30 m² iş yeri icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130095
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : MUHİTTİN MAH. / ÇORLU
: 30
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5131 ESAS
Muhammen Bedeli
:
241,680 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
ÇORLU ADLİYESİÇORLU 4 İCRA MÜDÜRÜĞÜLÜ MEZAT SALONU (ZEMİN KAT)ÇORLU / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2019/5131 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tekirdağ İli Çorlu İlçesi Muhuttin Mahallesi 1330 Ada 5 Parsel de bulunan 46.126,90m2 yözölçümlü arsa üzerinde kurulu olan Armada Citysitesi T2 Blok 22/9200 Arsa paylızemin kat 40 nolu dükkan taşınmaz toplamda 37 bloktan oluşan, içerisinde dükkanlar spor alanları yüzme havuzları ve kapalı otaparkı bulunan iki etaplı Armada City olark adlandırılan sitenin birinci etabinda yer almaktadır. Sitenin 4 adet griiş noktası bulunmakta site etrafı çevre duvar ile örülü ve güvenlik kontrolü bulunmaktadır Taşınmaz ulaşım elektriksu temizlik altyaıp ve her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.taşınmaz Cumhuriyet Caddesine cephe konumda olmayıp;ticari blokta iç kısma bakmaktadır taşınmazın brüt 30,21m2 alana sahiptir taşınmaz giriş kısmında büro olarak ayrılan bölüm bulunmaktadır büronun arka kısmını WC-Lavabo bölümünden ayıran duvarın kaldırılmış olduğu WC mahallinin griişim sağ tarafına alçıpan duvar ile teşkil edildği görülmüştür bağımsız bölmüde duvar yüzeyleri ofis olarak kullanılan bölümde saten alçı üzeri boyalı arka kısmında WC-lavabo olması gereken bölümde vefiili olarak WC olarak kullanılan bölümde kısmen seramiktir Zemin yüzeyleri dükkanda seramik ile kaplıdır taşınmazın tavan yüzeyleri alçı sıva üzeri boyalıdır taşınmazın tuvaletinde alafranga klozet bulunmaktadır bağımsız bölümde giriş kısım dış cephesi ve kapılar alüminyum /camekan doğramadır. taşınmazın boya -badana ve küçükölçeli tamirat ihtiyacı bulunmaktadır.Çorlu Belediye İmarve Şehircilik Müdürlüğünden yapılan araştırma neticesinde davaya konu gayrimenkulü de kapyacak şekilde taşınmaza ait 18/02/2016 tarih ve 66 nolu yapı kullana zini belgesinin (iskan belgesinin) olduğu tespit edilmiştir taşınmaz 7-8 yıllık bir bina olduğu anlaşılmaktadır iş bu bilgiler Çorlu İcra hukuk Mahkemesine sunulan 14/11/2019 tarihli bilirkişi raporundan alınmıştır.
Adresi : Zafer Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No :5 Armada City T2 Blok Zemin Kat D:40 Çorlu /Tekirdağ
İmar Durumu : imar palınında E=2,00 hmax=serbest konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 241.680,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :- kayıdaki gibidir
-1 TLbedel karışlığında kira sözleşmesi vardır (terdaş ile 49 yıllığına1 TL bedel üzerindekira sözleşmesi yapılmıştır .Trakya Elektirik Dağıtım Anonim Şirketi nin(VKN8360015071) 30/03/2010 tarihli 5689 yev.Taşınmaz üzerinde şerh vardır
1. Satış Günü : 27/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ÇORLU ADLİYESİÇORLU 4 İCRA MÜDÜRÜĞÜLÜ MEZAT SALONU (ZEMİN KAT)ÇORLU / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5131 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR