ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Çorlu'da 182 m² işyeri icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090859
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : HIDIRAĞA MAH. / ÇORLU
: 182
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/31 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2019/31 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ ili,Çorlu İlçesi,Hıdırağa Mahallesi,613 ada,406 parseldeki 141,96 m² yüz ölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 20/100 arsa paylı,bodrum +zemin kat,1 nolu bağımsız bölüm (depolu dükkan) (Çorlu Belediye Başkanlığı?nda yapılan araştırma sonucunda fiili adresin Tekirdağ ili,Çorlu İlçesi,Hıdırağa Mahallesi,Sait Güngör Sokak,No:21 olduğu bağımsız bölümün boş olduğu ikamet ettiğitespit edilmiştir.).İmar planında, bitişik nizam 5 kat konut alanda kalmaktadır.Yapı ruhsat tarihi 09.09.2016 olup bağımsız bölümün net yüzölçümü 150,00 m²?den fazladır.Bağımsız bölüme ait yapı kullanma izin belge si bulunmamaktadır. 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu?nun İmar Kirliliğine Neden Olma başlıklı 184. Maddesinin3. ve 6. bentlerinde; (3) Yapı kullanma izni alınmamış binalarda herhangi bir sınai faaliyetin icrasına müsaade eden kişi iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır hükmü,?(6) (Ek:29/06/2005 ? 5377/21 md.) İkinci ve üçüncü fıkra hükümleri, 12 Ekim 2004 tarihinden önce yapılmış yapılarla ilgili olarak uygulanmaz? hükmü bulunmaktadır. Anılan hükümler gereğince kıymet takdiri istenen bağımsız bölüm değerlendirildiğinde; söz konusu taşınmazın bulunduğu binanın yapı ruhsat tarihinin 12 Ekim 2004 sonrasına denk geldiği ve yapı kullanma izin belgesi (iskan) almadan herhangi bir sınai faaliyetin yapılamayacağı anlaşılmaktadır. Kıymet takdiri istenen taşınmaza ait; yapı kullanma izin belgesi olmadığı müddetçe; ticari faaliyet yapılabilme durumu bulunmamaktadır. İş bu sebeple; taşınmazın iskansız olduğunun öğrenilmesi; alım satım kabiliyetini ve cazibesini azalttığıkanaatine varılmıştır. Taşınmaz üzerinde bodrum kat +zemin kat + 4 normal kattan oluşan dış cephesi ısı yalıtımı uygulanmış dış cephe boyası ile boyalı betonarme bina bulunmaktadır. ulaşım,altyapı,elektrik,su ve temizlik hizmetlerinden faydalanan,çevresinde konut ve işyeri yoğunluğunun olduğu bir konumda yer almaktadır.Betonarme binanın pencere doğramaları pvcdir.Kıymet takdiri istenen dükkanın dış cephesine bakan kolon yüzeyleri seramik kaplıdır.Dükkanın dış cephe doğraması alüminyum olup zemin katta zemin kaplaması seramik,duvar ve tavanları boyalıdır.Dükkanda panel radyatör montajı yapılmıştır.Zemin katta bulunan tuvaletin kapısı amerikan panel kapıdır.Bodrum kata iniş için alüminyumdan imal korkuluk kullanılmaktadır.Dükkanda bodrum kat 83,34 m²,zemin kat 98,48 m² olup dükkan brüt 182,32 m2 dir.
Arsa Payı : 20/100
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidr.
1. Satış Günü : 20/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/31 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR