ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Çorlu'da 157 m² işyeri icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093937
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : ŞEYHSİNAN MAH. / ÇORLU
: 157
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 01.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/340 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
315,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2018/340 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Şeyhsinan Mahallesi, 44 ada, 51 parsel sayılı 455,55 m2 yüzölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 42/600 arsa paylı, zemin kat 2 nolu bağımsız bölümdeki dükkan nitelikli taşınmaz( Çorlu Belediye Başkanlığı'nda yapılan araştırma sonucunda fiili adresin Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Şeyhsinan Mahallesi, Mescit Sokaki,Nebi Özer Apartmanı no :21) İmar planında bitişik nizam 6 kat ticaret alanında bulunmaktadır. Yapı ruhsat tarihi 26/10/2007 tarihidir. 29/01/2010 tarihinde alınan yapı ruhsatında bağımsız bölüm fırın olarak belirtilmiştir. Bağımsız bölüme ait yapı kullanma izin belgesi yoktur.Bağımsız bölümün bulunduğu betonarme bina bodrum kat + zemin kat + 5 normal kattan oluşmaktadır.Betonarme binanın ön dış cephesi akrilik dış cephe boyası ile boyalı,pencere doğramaları çift cam PVC?dir.Taşınmaz; ulaşım,altyapı,elektrik,su ve temizlik hizmetlerinden faydalanan,çevresinde konut yoğunluğunun bulunduğu bir konumda yer almaktadır.Bina içerisinde doğalgaz montajı tamamlanmış olup binada asansör bulunmaktadır.Kıymet takdiri istenen bağımsız bölüm apartman giriş kapısı sağında bulunmaktadır.Bağımsız bölümün dış cephe doğraması alüminyum olup giriş kapısının bulunduğu bölümün zemin kaplaması seramik,duvar ve tavanları boyalıdır.İç kapı amerikan panel kapıdır.Dükkan 157,00 m²dir.5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu?nun ?İmar Kirliliğine Neden Olma? başlıklı 184. Maddesinin3. ve 6. bentlerinde;(3) Yapı kullanma izni alınmamış binalarda herhangi bir sınai faaliyetin icrasına müsaade eden kişi iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır hükmü(6) (Ek:29/06/2005 ? 5377/21 md.) İkinci ve üçüncü fıkra hükümleri, 12 Ekim 2004 tarihinden önce yapılmış yapılarla ilgili olarak uygulanmaz? hükmü bulunmaktadır. Anılan hükümler gereğince kıymet takdiri istenen bağımsız bölüm değerlendirildiğinde; söz konusu taşınmazın bulunduğu binanın yapı ruhsat tarihinin 12 Ekim 2004 sonrasına denk geldiği ve yapı kullanma izin belgesi (iskan) almadan herhangi bir sınai faaliyetin yapılamayacağı anlaşılmaktadır. Kıymet takdiri istenen taşınmaza ait; yapı kullanma izin belgesi olmadığı müddetçe; ticari faaliyet yapılabilme durumu bulunmamaktadır. İş bu sebeple; taşınmazın iskansız olduğunun öğrenilmesi; alım satım kabiliyetini ve cazibesini azalttığıkanaatine varılmıştır.
Kıymeti : 315.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/340 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR