ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Çerkezköy'de 49 m² iş yeri icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129528
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ÇERKEZKÖY
: 49
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 10.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3899 ESAS
Muhammen Bedeli
:
119,640 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/3899 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 453 Ada, 5 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, zemin+bodrum 5 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz işyeri Bodrum + Zemin + 3 Normal Katlı betonarme yapı tarzında inşa edilmiş binanın bodrum + zemin katında olduğu görülmüştür. 5 Nolu bağımsız bölüm işyeri binadaki tek işyeri olup yol cephesinde bina köşesinde kalmaktadır. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Belediye onaylı projesi üzerinde yapılan incelemede kıymet takdiri yapılan 5 bağımsız bölüm işyerinin bodrum katının 42,03 m2 net kullanım alanlı, zemin katının 7,12 m2 net kullanım alanlı olmak üzere taşınmazın toplam 49,15 m2 net kullanım alanlı olduğu tespit edilmiştir. Ortak kullanım alanları dahil edilirse taşınmazın brüt kullanım alanı 69,00 m2'dir.Keşif sırasında işyerinin boş olduğu görülmüştür. İşyeri zemin kat döşemeleri seramik kaplamıdır, duvarlar düz sıvalı olup boyasızdır. Zemin kat giriş cephesi camlı alüminyum doğramadır. Değer tespiti istenilen işyerinin bodrum katma yol seviyesinden birkaç basamak inerek ulaşılabilmekte olup bodrum kat giriş kapısı demir doğrama olarak imal edilmiştir. İşyeri bodrum kat depo döşemeleri şap olarak bırakılıp döşeme kaplaması yapılmamıştır. Bodrum kat duvarlar sıvasız ve boyasız olup tuğla duvar olarak bırakılmıştır. Bodrum kat seviyesinde bulunan pencere doğramaları PVC doğrama olup ısı camlıdır. İşyeri Kapaklı Belediyesi konut ve işyeri alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Her türlü ulaşım imkânına sahiptir.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Deniz Sok. No:15(Tapuda Kapaklı Mah. 453 Ada 5 Parsel Zemin+Bodrum 5 Nolu Bb) Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 208 m2 Arsa Payı : 69/436
İmar Durumu : İnşaat tarzı Kapaklı Belediye Başkanlığının ilgi sayılı yazılarına göre İmar Planında Ayrık İkiz Nizam 4 kat konut imarlı yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 119.640,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 13/04/2012 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3899 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR