GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sultangazi\Zübeyde Hanım Mahallesi'nde 60 m² mesken vasıflı iş yeri icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093588
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : ZÜBEYDE HANIM MAH. / ZÜBEYDEHANIM
Toplam m² : 60
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12695 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/12695 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sultangazi İlçe, 851 Ada, 15 Parsel, ZÜBEYDE HANIM Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz. İstanbul ili, Sultangazi ilçesi, Zübeyde Hanım mah. 851 ada 15 parsel de kayıtlı, zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm sayılı 8/90 arsa paylı mesken vasıflı(İdari Adresi) Zübeyde Hanım mah. 1478/1 sok. no: 7 k: zemin d: 2 Sultangazi / İstanbul adresinde bulunan taşınmazdır. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu bina; 303,00 m² arsa üzerinde konumlu, 824,00 m² inşaat alanı söz konusudur. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu, bodrum + zemin + 3 normal + çatı arası piyes katlı betonarme bina? nitelikli 14 yıllık apartmanın giriş holü zemini; seramik, merdiven basamakları, mermer ve kat sahanlıkları apartman giriş holü zemini seramik kaplanmış,merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, kat holleri zemini seramik kaplı, korkuluklar demir doğrama malzemeden imal edilmiş, bina giriş demir doğrama malzemeden imal edilmiştir. Mimari projeye göre; bodrum katta 1 daire, zemin katta 2 daire, ve her katta 2 daire, son katında normal daire ve Ç.A.P olup toplam 9 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Yapıda asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri akrilik boya kaplamalıdır.. Bölgede 4-5 katlı, konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. Taşınmaz mimari projesine göre; 2 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo,wc ve balkon bulunan yaklaşık toplam 60 m² net, 75 m² brütalanlıdır. Ancak; Değerleme konusu taşınmaz, mimari projeye göre bina girişinde zemin katta soldaki daire olması gerekirken, yerinde yapılan incelemelerde bina girişinde yerinde daire olmadığı, 2 nolu bağımsız bölüm daireye istinaden binanın ön cephesinde okullara bakan bölgede daire iptal edilerek dükkan girişi açılmış, ve hali hazırda kırtasiye hizmeti veren dükkan olarak kullanılmaktadır. taşınmaz hali hazırda dükkan olarak kullanıldığındanve fiili kullanımı dükkan olduğundan KDV %18 olarak belirlenmiştir.Taşınmazın yerinde yapılan incelemelere göre zeminler; seramik kaplama, duvarlar; sıva üzeri plastik boyalı ve taşınmazın giriş kapısı pvc malzemeden hazırlanmış olarak tespit edilmiştir. taşınmazın imar durumu ilgili belediye başkanlığına yazılan yazıya gönderilen cevap yazısı gereğince;İkiz Nizam 4 Kat Konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir.İİK'nun 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri bilirkişi raporundan ilana derc edilmiştir. daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Satışa konu hisse :Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12695 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR