SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Çayyurt Mahallesi'nde 210 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112540
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : ÇAYYURT MAH. / AYDOĞAN
: 210
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/875 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 11:15
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİVAS İCRA DAİRESİ


2019/875 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Çayyurt Mah. 2765 Ada, 10 Parsel, Bodrum Kat B Giriş 22 Nolu Bağımsız Bölüm, Dükkan nitelikli taşınmaz, geometrik durumu yatay, belediye hizmetleri yörede tam, her yöne ulaşım kolaylığı ve rahatlığı bulunmakta, çevresinde park huzurevi ve aynı tip taşınmazlar bulunmakta. 210,00 metrekare kullanım alanı bulunmaktadır. Dış kapısı alüminyum doğrama, iç kısımdaki duvarlar sıva üzeri badana, tabanları seramik kaplamalı, tavanlar ters tavan kaplamalıdır. Halihazırda market olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın projesinde ısı merkezli olarak kullanılan kısım ile projesinde otopark olarak kullanılan alanın bir kısmı dahil edilerek, toplam alan yaklaşık 400 metrekareye çıkarılmış ve taşınmazın apartmanın ortak kullanım alanına tecavüzlü olarak kullanıldığı gözlemlenmiştir. Tam hisselidir.
Adresi : Mevlana Mah. Salih Aşık Sk. No:11/A Merkez/Sivas
İmar Durumu : Bitişik nizam, 3 kat müsaadeli
Yüzölçümü : 1.850 m2
Arsa Payı : 7047/148000
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Serpincik MAh. Çorakyazı Mevkii, 111 Ada, 29 Parsel, Bir katlı işyeri binası nitelikli taşınmaz. Geometrik durumu dörtgen, belediye hizmetleri yörede tamdır. Her yöne ulaşım kolaylığı ve rahatlığı vardır. Yakın çevresinde karşıyaka mesire alanı, sepincik göleti ve villa tipi yapılar mevcut. İki katlı idari bina ve bitişiğindeki yüksek katlı depo. Yapı birbirine bitişik üç bölümden oluşmaktadır.idari binanın alt kat projesine göre işletme müdürü ve satış ofisleri güvenlik odası hol ve koridorlardan oluşmaktadır. Zeminde ise ofis mescid dinlenme odası wc banyo ve arka cephede bulunan depo kısmına geçiş holü vardır. Üst kat projesinde göre muhasebe sekreterlik sergi odaları ve hol bulunmakta iken zeminde 2 adet ofis ve wc bulunmaktadır. Mimari projesi ile zemin uyumsuzluğu vardır.idari bina giriş kapısı alüminyum doğrama. Yapının dış cepheye bakan camlarının tamamı ahşap doğrama pencelerden oluşmakta. Söz konusu taşınmazın depo kısmına ise idari binadan geçilebildiği gibi, 1 adet araç girişi için yapılmış sürgülü çelik kapı ve deponun çeşitli yerlerinde 4 adet demir kapı bulunmaktadır. Mimari projeye göre 1900 metrekareden oluşan idari bina yüksek tek kattan oluşmaktadır. Deponun arka cephesinde bulunan asma kata malzeme asansörü yapılması amacı ile bir şaft açılmış olsa da asansör yapılmamıştır. Tam hisselidir.
Adresi : Karşıyaka Mah. Kesikköprü Caddesi No:86 Merkez/Sivas
İmar Durumu : Mücavir alan sınırları içerisinde, imar plan sınırı dışındadır.
Yüzölçümü : 10.988,98 m2
Arsa Payı : TAM
Kıymeti : 2.680.558,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/875 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR