İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şişli Kaptanpaşa Mahallesi'nde 90 m² dükkan icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117849
Şehir : İstanbul / Şişli
Semt-Mahalle : KAPTANPAŞA MAH. / OKMEYDANI
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 21.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5427 Esas
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:45
Satış Yeri
:
İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tapu Kaydı ve Özellikleri : İstanbul ili, Şişli ilçesi, Kaptanpaşa mah., 10290 ada, 68 parselde kayıtlı, 482/6125 arsa paylı, 245,00 m² yüzölçümlü, 4 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz. Satışa konu taşınmaz, Kaptanpaşa Mahallesi, Halide Edip Adıvar Caddesi, Özçelik Apartmanı No:11 Zemin kat 4 nolu bağımsız bölümdeki dükkandır. Ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Bina her türlü teknik alt yapı imalatının tamamlandığı, belediye ve kamu hizmetlerinin verildiği bir bölgede yer almaktadır. Çarşı, pazara, alışveriş yerlerine, sağlık tesislerine oldukça yakın bir konumdadır. Taşınmaz ile ilgili yerinde yapılan incelemelerde herhangi bir uyuşmazlık görülmemiştir. Konu gayrimenkul blok nizamda, 2 bodrum + zemin + 4 normal + çekme kattan oluşan betonarme karkas bir binadadır. Taşınmazın içinde bulunduparsel düz topografyaya sahiptir.Gayrimenkulun bulunduğu binanın dış cephesinin btb cam mozaik ile kaplı olduğu, dış kapısının demir olduğu, duvarların ve tavanların su bazlı boyalı olduğu tespit edilmiştir. Elektrik ve suyu mevcut olan söz konusu binanın her türlü alt yapı bağlantısı tamamdır. Satışa konu bağımsız bölüm işyeri olarak kullanılmakta olup, girişi dairenin dışından yapılmaktadır. Daireye kapısından salona girildikten sonra sol tarafa dönülerek uzun bir koridor boyunca 3 oda, mutfak ve banyoya ulaşılmaktadır. İşyerinin zemini mermer kaplı, duvarları saten boyalıdır. Arka cepheye bakan doğramaları pvc, ön cepheye bakan doğramaları Alüminyum doğramadır. Taşınmazın brüt kullanım alanı 100 m2, net kullanım alanı 90 m2 civarındadır.

İmar Durumu : 15.11.2014 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli konut alanlarında kat yükseklikleri hakkında tadil planında h:5 kat (hmaks: 18,00 m) irtifada blok nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü saat 14:45-14:50
2.Satış Günü : 16/04/2020 günü saat 14:45-14:50
Satış Yeri : İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda

SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesini İstanbul 10. İcra Müdürlüğü T.Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı emanet hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar Milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanunun 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir; alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklıların, irtifak hakkı sahiplerinin ve diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır. Bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127. Mad. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara ve takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5427 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR