ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Eyyübiye'de 33 m² dükkan icradan satılıktır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01125029
Şehir : Şanlıurfa / Eyyübiye
Semt-Mahalle : YENİCE MAH. / AKŞEMSETTİN
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 02.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16830 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Şanlıurafa İcra Müdürlüğü ek hizmet binasında özel Şanmed hastanasi arkasında Şanlıurfa 1.İcra Müdürlüğünde

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
2018/16830 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Şanlıurfa İli Eyyübiye İlçesi 605 Parsel, Yenice Mahallesinde Eyüübiye Mevkii, Zemin kat 94 Nolu Bağımsız Bölüm, Taşınmaz zemin katta pasaj içinde, Onaylı mimari projeye göre bürüt 33.00 m2 den oluşan büro vardır. Büro wc, lavoba ve duşu vardır..Depo yaklaşık 60,00m2 dir. Dükkanın giriş kapısı demir doğrama yerler seramik kaplama duvarlar saten boyalı olup Buğday borsasındadır. Zemin katta tek cephelidir. Otapark vardır.Cevre düzenlemesi yapılmıştır.
Adresi : Eyyübiye İlçesinde Eyyübiye Kent Merkezinde 3974 Sokak Buğday Borsas Zemin Kat 94 Nolu Dükkan
Yüzölçümü : 52.933,76 m2
Arsa Payı : 15/4524
İmar Durumu : İnşaat tarzı Blok nizam E:100 H/MAX SERBEST OLARAK BELİRLENMİŞ yenice Belediye sınırlarında Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanır
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Şanlıurafa İcra Müdürlüğü ek hizmet binasında özel Şanmed hastanasi arkasında Şanlıurfa 1.İcra Müdürlüğünde
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16830 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR