KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Karasu'da 95 m² dükkan icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128956
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : İNCİLLİ MAH. / KARASU
: 95
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 10.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/329 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
520,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 11:35
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 11:35
Satış Yeri
:
KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU KARASU / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU İCRA DAİRESİ


2019/329 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Sakarya ili, Karasu ilçesi, Aşağıincilli Mah. Kavlan mevkii 106 ada, 176 parsel 7 nolu işyeri nitelikli taşınmazın tamamıdır. Ana gayrimenkul; Karasu ilçesi Yalı mah. Pirireis caddesi üzerinde bulunmakta 278,75m² alana sahip 88/358 hisse paylı arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat irtifak tapuludur, Satışa konu 7 nolu bağımsız bölüm; zemin katta bulunmakta, işyeri niteliğinde, 2 yıllık, sıvalı boyalı betonarme yapı 3 katlı binanın giriş katında güneydoğu yönünde caddeye bakan cephesinde bulunmakta,mimari projesinde 88,00m² kullanım alanına sahip ancak proje dışında bina giriş tarafından merdiven sahanlığına gelen 7,00m² kısım kiler ile lavabo wc yapılarak işyerine dahil edilmiş olup toplam 95,00m² kullanım alanına sahiptir,içerisinde salon,oda,mutfak, kiler ve lavabo wc bulunmakta,dış cephe kapı ve pencereler alüminyum doğrama, iç kapılar ağaç doğrama oda da kapı bulunmamakta, iç cephe duvarlar alçı saten sıvalı boyalı tavanlar kartonpiyer, yer döşemeler kalebodur, ıslak zeminler kalebodur fayans, mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı bulunmakta, salonda ışıklandırma sistemine sahip asmolen tavan bulunmakta, hali hazırda boş vaziyette, iskan edilir durumdadır, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı yaklaşık kuzeyinde Sahil caddesine 40 metre ve Karasu limanı ile Karadenize 400 metre güneyinde İstanbul caddesine 450 metre, güneydoğu yönünde çarşı merkezine 1.5 km mesafededir.
Adresi : Yalı Mah. Piri Reis Cad.Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 278,75 m2
Arsa Payı : 88/358
İmar Durumu : Satışa konu Taşınmaz imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut Alanında kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.40, KAKS:1.20 yapı şartlarına tabi,
Kıymeti : 520.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir, Haciz ve ipotek şerhleri vardır
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
Satış Yeri : KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU KARASU / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/329 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR