SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Erenler'de 2 katlı dükkan icradan satılıktır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01197823
Şehir : Sakarya / Erenler
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 25.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2335 Esas
Muhammen Bedeli
:
177,573 TL
Birinci Satış Günü
:
15.09.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
13.10.2020 10:15
Satış Yeri
:
SAKARYA İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU 15 TEMMUZ CAMİLİ MAH ADAPAZARI/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
2. İCRA DAİRESİ
2019/2335 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Erenler İlçe, 6325 Parsel, ERENLER Mahalle/Köy, ÇAYIRTARLA VE ARAP ÇİFTLİĞİ MEVKİİ Mevkii, ANA TAŞ. NİTELİĞİ : İKİ KATLI BETONARME DÜKKAN VE ARSASI
Erenler Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre parselin 1/1000 ölçekli Çevre Düzeni planında kapsamında T-1 Ticaret alanında B-2 (Bitişik Nizam İki Kat) olduğu ifade edilmiştir.
Parsel konum olarak batıdan yola cepheli, Dörtyol Modern Sanayi Sitesi Caminin 334 m güney batısında, Orhan Gazi Caddesinin 456 m güney batısında, D-100 Karayolunun 85 m. kuzeyinde ve 8016.Sokağa cephelidir. Parsel düz bir arazi yapısına sahip olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel Dörtyol Modern Sanayi bölgesinde olup etrafı sanayi dükkanı tarzı yapılar ile çevrilidir.
Parsel üzerinde 84,80 m2 oturma alanlı iki katlı yapı bulunmaktadır. Yapının Çatısı profil makas üzeri oluklu levha örtülü olup, dışı sıvalı, boyalı doğramaları demir doğramadır. Yapının zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları sıva diğer yerler kilitli taş ile döşelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Yapının ısıtması ve soba ile sağlanmaktadır. III-A grubu olan yapının hali hazır durumu ile yıpranma oranı % 25?dır. Yapının 1.katı 75 m2 alanlı boru profil taşıyıcı sistemli ve zemini ahşap döşelidir. Yapı II-A grubu olup yıpranma oranı % 60'dir.
Yüzölçümü : 119,70 m2
İmar Durumu :
Kıymeti : 177.573,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/09/2020 günü 10:15 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 13/10/2020 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : SAKARYA İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU 15 TEMMUZ CAMİLİ MAH ADAPAZARI/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2335 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR