GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şahinbey Karatarla Mahallesinde 21 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179888
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KARATARLA MAH. / ŞAHİNBEY
: 21
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2320 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
40,507 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ


2019/2320 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Karatarla Mahallesi, ada 550, parsel 228'de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında arsa olan parselin tamamı 816,48 m2 olup, kat irtifakına göre 639/81366 arsa paylı bodrum kat 15 bağımsız bölüm nolu dükkanın tamamı borçluya aittir.
İmar durumu: Dosyada bulunan Şahinbey İlçe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün imar paftasına bakıldığında taşınmazın, imar planına göre bitişik nizam üç katlı ticaret yapı adasına gelmekte olduğu görülmektedir.
Taşınmazın genel durumu:Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında belirtildiği gibi parsel üzerinde çok katlı Betonarme bina bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Tokatlıoğlu sokak üzerinde ve cephelidir. Yaklaşık 60 m kuzeyinde Eski Saray Caddesi, yaklaşık 60 m batısında Mütercim Asım Caddesi, yaklaşık 80 m güneyinde Gaziler Caddesi, yaklaşık 210 m doğusunda bakırcılar çarşısı bulunmaktadır.Tüm Belediye ve sosyal hizmetlerinden faydalanmakta olduğu, Taşınmazın çevresinde genelde pasaj şeklinde imarlı 2-3 katlı binalar bulunmaktadır. Şehirde alışverişin yoğun olduğu tercih edilen semtinde bulunmaktadır.Yakın çevresinde 2- 3 katlı İşhanı Olarak kullanılan işyerleri bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, Dolmuş, otobüs yakın olup ulaşım sorunu yoktur.
Taşınmazın, Dükkan olarak planlanan bu yapı Betonarme karkas olarak yapılmış, net 21,91 m2 olan dükkanın tabanı seramik, duvarları ince sıva üzeri boyalıdır. Alüminyum camekanlıdır. Kapalı olduğundan ve gazete kağıdıyla kapatıldığından içi görülememiştir. Asansörü ve Elektriği bulunmaktadır. Bina yaklaşık 41-50 yıllık olup, sürekli bakımı yapıldığından yıpranması % 50 olarak alınmıştır.
Adres olarak: Karatarla mahallesi, Seferoğlu sokak Birlik Triko Çarşısı no:7 Bodrum Kat no: 15 Şahinbey /Gaziantep tir.
Kıymeti : 40.507,17 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu ve dosyadaki takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Karatarla Mahallesi, ada 550, parsel 228'de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında arsa olan parselin tamamı 816,48 m2 olup, kat irtifakına göre 653/81366 arsa paylı bodrum kat 16 bağımsız bölüm nolu dükkanın tamamı borçluya aittir.
İmar durumu: Dosyada bulunan Şahinbey İlçe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün imar paftasına bakıldığında taşınmazın, imar planına göre ?bitişik nizam üç katlı ticaret yapı adasına? gelmekte olduğu görülmektedir.
Taşınmazın genel durumu: Yerinde yapmış olduğum incelemelerde Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında belirtildiği gibi parsel üzerinde çok katlı Betonarme bina bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Tokatlıoğlu sokak üzerinde ve cephelidir. Yaklaşık 60 m kuzeyinde Eski Saray Caddesi, yaklaşık 60 m batısında Mütercim Asım Caddesi, yaklaşık 80 m güneyinde Gaziler Caddesi, yaklaşık 210 m doğusunda bakırcılar çarşısı bulunmaktadır.Tüm Belediye ve sosyal hizmetlerinden faydalanmakta olduğu, Taşınmazın çevresinde genelde pasaj şeklinde imarlı 2-3 katlı binalar bulunmaktadır. Şehirde alışverişin yoğun olduğu tercih edilen semtinde bulunmaktadır.Yakın çevresinde 2- 3 katlı İşhanı Olara : kullanılan işyerleri bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, Dolmuş, otobüs yakın olup ulaşım sorunu yoktur.
Taşınmaz, Dükkan olarak planlanan bu yapı Betonarme karkas olarak yapılmış, net 31,04 m2 olan dükkanın tabanı seramik, duvarları ince sıva üzeri boyalıdır. Alüminyum camekanlıdır. Asansörü ve Elektriği bulunmaktadır. Dükkan boş ve Kapalı olup, içinin bakımsız olduğu, Bina yaklaşık 41-50 yıllık olup, sürekli bakımı yapılmadığından yıpranması % 50 olarak alınmıştır.
Adres olarak: Karatarla mahallesi, Seferoğlu sokak Özdemir İşhanı Asma Kat no:25 Şahinbey /Gaziantep tir.
Kıymeti : 41.394,63 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu ve dosyadaki takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 07/10/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.7-uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2320 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.23/06/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR