RİZE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Rize Eminettin Mahallesi'nde işyeri nitelikli taşınmaz icradan satılıktır (çoklu satış)

RİZE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094908
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : EMİNETTİN MAH. / RİZE
: 99
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3551 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:15
Satış Yeri
:
Rize Adliyesi İc kısım İcra Müdürlüğü önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. RİZE İCRA DAİRESİ

2019/3551 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Rize İli Merkez İlçesi Eminettin Mahallesi 1116 ada 62 parsel 16 nolu bağımsız bölüm iş yeri vasfında taşınmaz. Taşınmaz borçlu adına tam hisselidir. Bina 2 bodrum 1 zemin asma katlı 8 normal kat ve çatı piyesinden ibaret olup betonarme kargir inşaat tarzında inşa edilmiştir. İmar planında ticaret sahasında ve Blok nizam 9 katlı yapı adasında bulunmaktadır. Mevcut binaya Rize Belediyesi imar ve şehircilik müdürlüğü tarafından yeni inşaat ruhsatı verilmiş ve yapı kullanma izin belgesi verilmiştir. Kat irtifakı kurulmuş bina toplam 43 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Satışa konu taşınmaz 3. normal kattaki 16 nolu bağımsız bölüm işyeridir. Bağımsız bölüm iş yerinin şerhin merkezinde yer alması ticaretin hareketli olduğu bir bölgede bulunması etrafında kamu kurum ve kuruluşların bulunması , ulaşımın çok kolay olması olumlu yanlarıdır. Binanın dış cephesi giydirme silikonlu cam cephe ve alüminyum kompozit levha kaplaması ile kaplanmıştır. Binaya giriş kısmı doğu cephesinden verilmiş olup giriş kapısı camekanlı aliminyum doğramadan yapılmıştır. İşyeri giriş kapısı ise çelik kapıdır. Merdiven sahanlıkları ve basamakları bej mermer ile kaplı olup duvarları ve tavanları sıvalı ve boyalıdır. Isınma sistemi doğalgazdır. Binada çalışır vaziyette bir adet asansör bulunmaktadır. Keşif tarihinde dava konusu taşınmazın içerisinde kimse bulunmadığından iç donanımları hakkında bir bilgi sahibi olunamamıştır. İşyerinin brüt alanı 101.00m2 olup net kullanım alanı ise 99,70m2'dir. Yapının yaşı ve kullanım durumu dikkate alınarak %10 oranında yıpranma payına sahiptir. Taşınmazın bulunduğu arsa üzerinde TEDAŞ Genel Müdürlüğü lehine 17 m2 lik kısımda intifa hakkı vardır.
Adresi : Eminettin Mah. Menderes Bulvarı No:170 Yavuz Plaza Kat: 4
Kapı No:304 Merkez / RİZE
Yüzölçümü : 845,11 m2 Arsa Payı : 198/8748
İmar Durumu : Bitişik Nizam 8 kat (B-8) Kıymeti : 500.000,05 TL
KDV Oranı : %18 (KDV Kanununda değişiklik olması durumunda yürürlükte olan
KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Rize Adliyesi İc kısım İcra Müdürlüğü önü

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Rize İli Merkez İlçesi Gülbahar Mahallesi, Mahalle içi mevki 550 ada 44 nolu parsel üzerinde bulunmakta olup, B Blok 8. Normal kattaki 32 nolu bağımsız bölüm dubleks meskendir. Borçlu adına tam hisselidir. Bina 1 bodrum 1 zemin 8 normal kat ve çatı piyesinden ibaret olup betonarme kargir inşaat tarzında inşa edilmiştir. İmar planında konut sahasında ve Ayrık nizam 6 katlı yapı adasında bulunmaktadır.Mevcut binaya Rize Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından A ve B Blok olarak yeni inşaat yapı ruhsatı verilmiştir. Her iki bloğunda yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır.B Bloğun kat irtifak tapusu mevcut olup binada toplam 34 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Mesken konut yapılaşmasının yoğun olduğu bir bölgede bulunması , ulaşımının kolay olması , ön cephede yer alıp deniz manzarasının olması , okullar bölgesinde yer alması olumlu yanlarıdır. Ruhsatlı projesinden farklı imalatların bulunması ve yapı kullanma izin belgesinin olmaması olumsuz yanlarıdır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri renki pvc doğramadan yapılmıştır. Meskene giriş kapısı çelik kapı olup merdiven sahanlığında döşemeler seramik korkuluklar ahşap küpeştelidir. Binada çalışır vaziyette bir adet asansör bulunmaktadır. Isınma sistemi doğalgazlıdır. Keşif tarihinde taşınmazın içerisinde kimse bulunmadığından iç donanımları hakkında bir bilgi sahibi olunamamıştır. Meskenin brüt alanı 193,00m2 olup net kullanım alanı ise 170,00m2'dir. Yapının yaşı ve kullanım durumu dikkate alınarak %15 oranında yıpranma payına sahiptir.
Adresi : Gülbahar Mah. Anadolu Sok. No:6 Bizim Yapı B Blok Kat:8 Kapı No: 30
Merkez / RİZE
Yüzölçümü : 2.204,67 m2 Arsa Payı : 960/40320
İmar Durumu : Ayrık nizam 6 kat (A-6) Kıymeti : 510.000,24 TL
KDV Oranı : %18 (KDV Kanununda değişiklik olması durumunda yürürlükte olan
KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Rize Adliyesi iç kısım İcra Müdürlüğü önü

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3551 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019 *Tebligat yapılamayan ilgililere tebliğat yerine ilanen tebliğ olunur.

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR