RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Rize Çarşı Mahallesi'nde 28 m² dükkan mahkemeden satılıktır

RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01184062
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : ÇARŞI MAH. / RİZE
: 28
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019-16 Satış
Muhammen Bedeli
:
253,572 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
23.09.2020 15:30
Satış Yeri
:
Rize merkez 1.Sulh hukuk Mahhkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C RİZE 1.SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

DOSYA NO :2019-16 Satış

GAYRİMENKUL AÇIK ARTTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen gayrimenkullerin cinsi, kıymeti, adedi, evsafı ve özellikleri:
Satışa konu Rize merkez Çarşı mahallesinde kain 9 ada 3 parsel üzerindeki dükkan tapuda 14,09 m2 cinsi kargir Dükkan olarak kayıtlıdır. Halıhazırda da üzerinde 2 katlı yapı bulunmaktadır. Rize Belediyesi imar planı içine kalmaktadır. Parselin 3,94 m2 si imar yolunda,10,15 m2 si imar adası içinde kalmaktadır.İmar planına göre bitişik nizam 7 kata kadar yapılaşmaya izni vardır.Ancak parselin alanının küçük olması geometrik şeklinin düzgün olmaması değerini olumsuz etkilemektedir.Belediye ve kamunun tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Şehir merkezinde sayılabilecek konumda valilik binasına 700 metre, Atatürk caddesine yaklaşık 55 metre mesafededir.Parsele yakın mesafede Market,cami,Bankalar, kapalı otopark ,Apartmanlar,ticari ve sosyal alanlar bulunmaktadır.Hem konut hem işyeri olarak yüksek talep gören konumda yer almaktadır.parsel ve üzerindeki yapıya ait bağımsız otopark yoktur.Yapı yığma kargir inşaat tarzında yapılmış ,tek bölmeli dükkan olarak kullanılmaktadır.Yapının toplam inşaat alanı 28,00 m2 dir. Dış cephe kısmen sıvalı ,boyalı kısmen aluminyum pvc esaslı dış cephe kaplaması ile kaplıdır. Çatısı yoktur.Mevcut durumda çantacı dükkanı olarak kullanılmaktadır.Tüm bu özellikleri dikkate alınarak parselin değeri 253.572,00 TL. Olarak tespitle bu muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI :Satışa konu Rize merkez Çarşı mahallesinde kain 9 ada 3 nolu parsel ,
Parselin 1. Satış günü: 28.08.2020 günü saat 15.30-15.40 saatleri arası ,
Parselin 2. Satış günü: 23.09.2020 günü 5 saat 15.30-15.40 saatleri arası ,Rize merkez 1.Sulh hukuk Mahkemesi duruşma salonunda satışları yapılacaktır.

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tebliğ edilemeyen hissedarlara gazete ilanı satış ilanı tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019-16 satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 01.07.2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR