DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Payas Yakacık'ta 475 m² natamam işyeri icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01122757
Şehir : Hatay / Dörtyol
: 475
Bölüm / Oda Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 29.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/851 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
694,767 TL
Birinci Satış Günü
:
09.03.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 15:00
Satış Yeri
:
Dörtyol Hükümet Konağı Konferans Salonu Zemin Kat. Dörtyol Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2018/851 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Hatay İl, Payas İlçe, 7315 Parsel, YAKACIK Mahalle/Köy, DEPOLU ASMA KATLI İŞ YERİ 6 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm İhaleye konu taşınmaz betonarme karkas şekilde inşa edilmiş tek blok 8 katlı bodrum katla birlikte 9 katlı yapı bulunmaktadır. Taşınmaz bulunduğu binanın tüm cephelerine giydirme cephe uygulaması yapılmıştır. Mantolama yapılmıştır.Giydirme cephelerde alüminyum doğramadan oluşturulan cam kaplama kompozit kaplamave ahşap kaplama uygulanmıştır. Taşınmaz her türlü belediye imkanlarından yararlanmaktadır. Parsel üç yola cephelidir. Taşınmazdaki tüm bağ. bölümler iş yeri ve rezidans olarak planlanmış ve yapılmıştır. Binanın yaşı 4-5yaş civarındadır.İhaleye konu 6 nolu bağ. bölüm ana binanın zemin katında ve arka cephesinde konumlu olupFevzi Çakmak caddesi ile özkul çolak caddesinin kesiştiği kavşağa cepheli olup doğu ve güney olmak üzereiki cephelidir. Bilirkişi raporuna göre iş yeri niteliğindeki bağ. bölüm Bodrum+ Zemin+Asma kat bölümlerinden oluşmaktadır. Bodrum kat 108,31 m2 alana, Zemin kat 182,32 m2 alana Asma kat 185,35 m2 alana sahip olup toplamda 475,98 m2dir. Bina 4. Sınıf A inşaat grubundadır. Dış cephesi güneş geçirmez cam ile kaplanmıştır. Bodrum zemin ve asma katları kaba inşaat halindedir. Zeminleri kaba beton olup herhangi bir malzeme ile kaplanmamıştır. Duvar tavan ve kolanlar sıvasız ve boyasızdır. Elektirik ve su bağlantıları yoktur.
Adresi : Yıldırım Beyazıt Mah.Paytowers İş Merkezi Zemin Kat No. 6Payas / HATAY
Yüzölçümü : 2.720 m2
Arsa Payı : 717/19561
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 694.767,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 09/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Dörtyol Hükümet Konağı Konferans Salonu Zemin Kat. Dörtyol Hatay
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/851 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR