OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaniye Alibeyli'de 160 m² 4+1 işyeri icradan satılıktır

OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180945
Şehir : Osmaniye / Merkez
Semt-Mahalle : ALİBEYLİ MAH. / ATATÜRK
Toplam m² : 160
Bölüm / Oda Sayısı : 4
Banyo Sayısı : 1
Kat Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/166 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.07.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.08.2020 10:00
Satış Yeri
:
OSMANİYE ADLİYESİ MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ
2019/166 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 367 Ada, 36 Parsel, ALİBEYLİ Mahalle/Köy, DR. AHMET ALKAN Mevkii, 2. KAT 8 NOLU B.B Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz niteliği itibariyle 5 kargir dükkan ve ev niteliğindedir. Satışa konu taşınmaz Zemin+2 katlı betonarme yapının 2. katında konut vasfında olup işyeri olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz 4 oda +1 salon+hol+banyo+QC +antre+ve balkondan(teras) oluşmaktadır. Bağımsız bölümün taban kaplaması seramik, iç kapılar ahyap pencereler PVC dir. Taşınmaz mutfak tolabı ve tezgahı mevcut olup kartonpiyerdir. Yaşam alanlarının 2 odasının taban kaplamıs laminantt parke diğer mahaller karo mozaiktir. taşınmaz boyalı ve sıvalı olup 160 m² dir.Ticari alan çevresindedir.
Adresi : Dr. Ahmet Alkan Cd. Ve Palalı Süleyman Cd. Cepheli Osmaniye Merkez
Yüzölçümü : 236,01 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : BİTİŞİK NİZAM 5 KAT İŞ ALANI VE KISMİ İMAR YOLU
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 28/07/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : OSMANİYE ADLİYESİ MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/166 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR