BURSA 5. İCRA DAİRESİ

Osmangazi'de 52 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

BURSA 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154200
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ORHANBEY MAH. / MAKSEM
: 52
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2150 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BURSA 5. İCRA DAİRESİ
2016/2150 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 nolu taşınmazın Özellikleri : Bursa ili Osmangazi ilçesi Orhanbey Mah. 5827 ada 80 parselde kayıtlı 21,20 m² yüzölçümlüsahaf dükkanı vasıflı taşınmaz. Bursa Osmangazi ilçesi Orhanbey Mah Eski Sahaflar Çarşısı No 3/ Bursa adresinde bulunmaktadır. Bitişik nizam sıra dükkanlar şeklinde kargir inşaat niteliğinde "eski eser" şerhli sahaflar çarşısınacepheli sahaf dükkanı niteliğindedir.Taşınmaz yerinde 3 katlı olarak inşaa edilmiştir. Çatısı düz beton teras, katlar arası bağlantı mozayık kaplı merdivenle sağlanmaktadır.Bodrumkatı önceki tarihlerde çay ocağı olarak kullanılmış ancak keşif tarahinde tahliye edilerek boşaltılmış ön cephesi kepenkle kapatılmıştır. Bodrum katın inşaat alanı yaklaşık 10.00 m²dir. Taşınmazın zemin ve birinci katı"Sudem Paris Moda Evi" adı altında iş yeri olarak kullanılan taşınmaz güney cephesindeki bitişiğinde yer alanmülkiyetidavacıya ait olan aynı nitelikteki 5 nolu dükkanla zemin ve 1. katta ara duvar kaldırılıp birleştirilerek birlikte kullanılmaktadır. Her iki katında döşeme kaplaması seramik duvarları sıvalı boyalı tavanlarıspot aydınlatmalıdır. Kapı ve pencereleri renkli alüminyum profil doğramadan imal edilen üst kata çıkış merdiveni kaldırılan, elektrikli cihazlarla ısıtılan tek hacimli taşınmazın toplam net iç kullanım alanının 46,37 m², toplam net brüt alanının 52,40 m² olduğu tespit olunmuştur. Taşınmazın üzerinde konuşlandığı parselin çevresinde bulunan komşu parsellerin de benzer şekilde eski eser niteliğinde, bitişik nizam sıra dükkkanlar şeklindeki binalarla yapılaşarakyörenin meskun hale getirildiği,tüm alt yapı hizmetleri ilgili kamu kurumlarınca giderilen taşınmazın hafta sonlarında yoğun olmak üzere hafta içerisinde gün boyunca kentin ve bölgenin hatta ülkenin giyim kuşam tekstil ürünleri altın ve döviz ile ticari ve hediyelik eşyalarının alım satımının yapıldığı ticari potansiyelinin en yoğun olduğu hanlar bölgesinde kapalı çarşı lülliyesi içerisinde yer alan ve yakın çevresinde tarihi Ulu cami, Orhan Cami vb gibi mabetlere ve heykel merkezi, vilayet konağı beleiye binası ve diğer kamu binalarına da yakın bir konumda bulunan taşınmazın bölgesine ulaşımın da kolay bir şekilde yapıldığı görülmüştür.
Kıymeti : 1.300.000,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : "ESKİ ESER"şerhi bulunmaktadır. Bu parsel üzerindeki bina aynı ad 3,54 m² ve a 85 nolu parsele 3,69 m² 79 nolu parsel üzerindeki bina bu parsele 11,63 m² tecavüzlüdür.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok Bursa

2 nolu taşınmazınözellikleri : Bursa ili Osmangazi ilçesi Orhanbey Mah. 5827 ada 79 parselde kayıtlı 21,37 m² yüzölçümlüsahaf dükkanı vasıflı taşınmaz. Bursa Osmangazi ilçesi Orhanbey Mah Eski Sahaflar Çarşısı No 5/ Bursa adresinde bulunmaktadır. Bitişik nizam sıra dükkanlar şeklinde kargir inşaat niteliğinde "eski eser" şerhli sahaflar çarşısınacepheli sahaf dükkanı niteliğindedir.Taşınmaz yerinde 2 katlı olarak inşaa edilmiştir. Çatısı düz beton teras, katlar arası bağlantı mozayık kaplı merdivenle sağlanmaktadır. "Sudem Paris Moda Evi" adı altında iş yeri olarak kullanılan taşınmaz kuzey cephesindeki bitişiğinde yer alanmülkiyetidavacıya ait olan aynı nitelikteki 3 nolu dükkanla zemin ve 1. katta ara duvar kaldırılıp birleştirilerek birlikte kullanılmaktadır. Her iki katında döşeme kaplaması seramik duvarları sıvalı boyalı tavanlarıspot aydınlatmalıdır. Kapı ve pencereleri renkli alüminyum profil doğramadan imal edilmiştir. Elektrik aboneliği bulunan elektrikli cihazlarla ısıtılan tek hacimli taşınmazın toplam net iç kullanım alanının 38,28 m², toplam net brüt alanının 42,54 m² olduğu tespit olunmuştur. Taşınmazın üzerinde konuşlandığı parselin çevresinde bulunan komşu parsellerin de benzer şekilde eski eser niteliğinde, bitişik nizam sıra dükkkanlar şeklindeki binalarla yapılaşarakyörenin meskun hale getirildiği,tüm alt yapı hizmetleri ilgili kamu kurumlarınca giderilen taşınmazın hafta sonlarında yoğun olmak üzere hafta içerisinde gün boyunca kentin ve bölgenin hatta ülkenin giyim kuşam tekstil ürünleri altın ve döviz ile ticari ve hediyelik eşyalarının alım satımının yapıldığı ticari potansiyelinin en yoğun olduğu hanlar bölgesinde kapalı çarşı lülliyesi içerisinde yer alan ve yakın çevresinde tarihi Ulu cami, Orhan Cami vb gibi mabetlere ve heykel merkezi, vilayet konağı beleiye binası ve diğer kamu binalarına da yakın bir konumda bulunan taşınmazın bölgesine ulaşımın da kolay bir şekilde yapıldığı görülmüştür.
Kıymeti : 1.100.000,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : "ESKİ ESER"şerhi bulunmaktadır. Bu parsel üzerindeki bina aynı ada 80 nolu parsele 11,63 m² ve 77 nolu parsel üzerindeki bina bu parsele 6,82 m² tecavüzlüdür.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok Bursa
TAŞINMAZLARIN İMAR DURUMU :Bursa İli,Osmangazi İlçesi,Orhanbey Mahallesi,5827 ada 79-80 nolu parseller 1/1000 ölçekli Bursa (Merkez Koruma)Reyhan-Kayhan-Hanlar Bölgesi koruma amaçlı imar planı kapsamında kentsel sit alanı içerisinde geleneksel ticaret alanında kalmakta olup yapılacak yeni yapılaşma ve tamirlerdekurul görüşü alınmadan inşaat izni verilmez

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2150 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR