BURSA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Selamet'te üç katlı işyeri icradan satılıktır

BURSA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113710
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : SELAMET MAH. / BAHAR
Kat Sayısı : 3
Toplam m² : 370
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4048 ESAS
Muhammen Bedeli
:
511,377 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
03.04.2020 15:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA 18. İCRA DAİRESİ
2019/4048 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 1158 Ada, 68 Parsel, Taşınmaz üzerinde;zemin kat, birinci kat ve çatı katından oluşan toplam 3 katlı bina bulunmaktadır. Söz konusu bina betonarme karkas yapı sistemiyle yapılmıştır. Binanın giriş kapısı demir doğrama olup, merdivenler mozaik kaplı ve korkuluksuzdur. Bina işyeri olarak kullanılmaktadır. Bina içerisinde zemin kat ile birinci kat arasında yük asansörü bulunmaktadır. Dış cephesi fayans kaplı olup, çatılıdır. Binanın pencereleri PVC doğramadır. Isıtma için doğalgaz tesisatı çekilmiş olup, doğalgaz bağlı değildir. Zemin katın girişi ayrı olup girişi büyük demir kapılıdır. Zemini kalebodur kaplı olup, duvarları sıvalı ve boyalıdır. İçerisinde üç adet tuvalet bulunmaktadır. Zemin kat net olarak 140 m² brüt olarak 160 m² büyüklüğündedir.
Binanın birinci katı, salon, antre, mutfak, üç oda, banyo ve tuvalet planlıdır. Bütün mahallerin yer döşemeleri ve duvarları fayans kaplıdır. Tavanları plastik boyalıdır. Birinci kat net olarak 140 m² brüt olarak 160 m² büyüklüğündedir.
Çatı katında tek bir mahal bulunmaktadır. Yer döşemesi laminant parke, duvarları plastik boyalıdır. Çatısı sandviç panel olup, üzeri kiremit kaplıdır.Çatı katı net olarak 40 m², brüt olarak 50 m² büyüklüğündedir.
Taşınmaz net alan olarak toplam 320 m², brüt alan olarak toplam 370 m² büyüklüğündedir.
Söz konusu taşınmaz; merkezi bir konumda olup, yürüme mesafesiyle Ankara Yoluna 100 metre, Kent Meydanına 750 metre, Metro İstasyonuna 1000 metre mesafededir. Ayrıca söz konusu taşınmaz; Bursa şehir merkezine kuş uçuşu yaklaşık 1 km mesafede olup, belediyenin her türlü ulaşım ve altyapı hizmetlerinden faydalanabilecek bir konumdadır. Binanın bulunduğu çevrede, küçük atölyeler, iş yerleri, resmi kurumlar, pazar, okul, cami ve benzer 3-4 katlı binalar bulunmaktadır.
Adresi : Selamet Mahallesi, 1. Kaymak Sokak, No: 10 Merkez / BURSA
Yüzölçümü : 161,79 m2 (brüt alan olarak toplam 370 m²)
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Kentsel Dönüşüm Sağlıklaştırma Projesi Bahar-Koğukçınar Uygulama İmar Planında bir kısmı Trafo Merkezi, bir kısmı da Çocuk Bahçesi olarak gösterilmektedir.
Kıymeti : 511.377,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 03/04/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4048 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR