BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Nalbantoğlu Tarihi Uzun Çarşı'da 14 m² dükkanın 1/3 hissesi icradan satılıktır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01081629
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : NALBANTOĞLU MAH. / MAKSEM
: 14
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/16028 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
11. İCRA DAİRESİ
2015/16028 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : BURSA İli, OSMANGAZİ İlçesi, ORHANBEY Mahallesi, 5823 Ada No, 80 Parsel No, 17,52 m2 Yüz Ölçümlü, KARGİR DÜKKAN GEDİĞİ VE ZEMİNİ Ana Taşınmaz Nitelikli Taşınmazın 1/3 Hissesi.
Özellikleri : 1/3 hissesi borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Nalbantoğlu Mahallesi, Kapalı Çarşı Caddesi, no: 73 adresindeki 17,52 m2. miktarlı arsa ile bu arsanın büyük bir kısmı üzerine taş malzemeler ile yaklaşık olarak 600 yıl önce yığma niteliğinde yapılanmış olan 1 adet tarihi dükkandan ibarettir. Taşınmaz, Uzun Çarşı’dan, batı istikametine doğru gidilirken, Kapalı Çarşı girişinin sol bitişik tarafında yer almaktadır. Tapu bilgilerinde Orhanbey Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Orhanbey Mahallesi’nden ayrılarak, Nalbantoğlu Mahallesi adını almıştır. Tarihi Kapalı Çarşı ile Ulucamii’nin yakın çevresinde ve Bursa Şehir Merkezinde olması, içerisinde veya civarında genellikle mücevherat, ayakkabı, tekstil ve konfeksiyon ürünleri gibi satış mağazalarının yer alması nedeni ile taşınmazın bulunduğu mahalde ticari potansiyel oldukça yoğun ve canlıdır. Halihazırda, işyeri amaçlı olarak kullanılan söz konusu dükkanın yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 14,00 m2. olup, net kullanım alanı ise 12,50 m2. dir. Tek bölümlü olan dükkanın tabanı seramik ve duvar yüzeylerinin bir kısmı duvar kağıtları ile kaplı, bir kısmı da sıvalı ve boyalıdır. Dükkanın 1 kanatlı olan giriş kapısı ile camekanlı çerçeveleri alüminyum profil olarak yapılmıştır. Herhangi bir ısıtma sistemi bulunmayan dükkanın elektrik aboneliği mevcuttur. Bursa şehir merkezine yakın konumda bulunan, araç ve yaya trafiğinin işlek, ticari potansiyelin ise oldukça yüksek olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaza ulaşım kolay olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Reyhan-Kayhan-Hanlar Bölgesi Koruma Amaçlı İmar Planı kapsamında, tescilli anıtsal yapı parseli olup, yapılacak her türlü uygulamada B.K.V.K. Bölge Kurulu Kararı alınması gerekmektedir.
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 07/04/2005 tarih ve 2108 yev. ile eski eser şerhi vardır
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/16028 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR