BURSA 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Osmangazi Elmasbahçeler'de 87 m² iş yeri mahkemeden satılıktır

BURSA 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01172488
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ELMASBAHÇELER MAH. / ULUMAHALLE
: 87
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 13.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
239,510 TL
Birinci Satış Günü
:
08.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
Bursa 7.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası (Bölge Adliye Binası C Blok 6.Kat)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Bursa İli Osmangazi İlçesi Elmasbahçeler Mahallesi 2176 Ada 14 Parsel sayılı taşınmazın 87,88 m2 yüz ölçümünde ve ana taşınmazın kargir ev vasfı ile kayıtlı taşınmaz üzerinde çelik konstrüksiyon inşaat tarzında sökülebilir malzemeden tek katlı iş yeri olarak yapılmış, çatısı şıngıl çatı örtülü, yerler seramik, yanları ve giriş kapısı camlı Alüminyüm doğrama, halihazırda bitişik parseldeki kafenin oturma salonu mahalli olarak kullanılarak 85 m2 alanlı iş yeri olarak kullanıldığı, kamu kurum ve kuruluşlarının tüm hizmetlerinden tam ve eksiksiz olarak yararlanan her türlü alt yapısı mevcut olan bir mahalde bulunmaktadır.

Adresi :Bursa ili Osmangazi ilçesi Elmasbahçeler mahallesi 2.Buzlu Sokak Kapı No:10 Yüzölçümü : 87,88 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Elmasbahçeler-Gökdere imar planı dahilinde H.14.50m
bitişik nizam 5 kat olan konut bölgesi inşaat alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 239.510,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Komşu parsel olan 2176 ada 15 parsel tarafından 2.18 m2 tecavüzlüdür.
1. Satış Günü : 08/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Bursa 7.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası (Bölge Adliye
Binası C Blok 6.Kat)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR