BURSA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Osmangazi/Demirtaşpaşa'da işhanı mahkemeden satılıktır

BURSA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180116
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞPAŞA MAH. / ULUMAHALLE
Bina Tipi : İş Hanı
Kat Sayısı : 4
Yapı Durumu : İkinci El
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/22 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
7,718,641 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.08.2020 10:00
Satış Yeri
:
Bursa 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Özellikleri : Bursa ili Osmangazi ilçesi Demirtaşpaşa Mah. İnönü Caddesi mevkii, tapunun 2398 Ada, 62 Parsel 576,19 m2. miktarlı, 1. Bodrum, 2. Bodrum, Zemin ve 4 normal kat olmak üzere toplam 7 katlı işyeri vasıflı dükkan ve büroların bulunduğu İnönü Caddesi No.67 Aşkın İşhanı binasının Bodrum katları ortak alan ve işyerleri ile üst katları genelde büro vasfında işyerleri olmak üzere A Blok 9 Bağımsız bölüm, B Blok 92 bağımsız bölüm olarak projelendirilmiş, taşınmaza verilen ruhsatın otopark parası yatırılmadan verildiği için ruhsatın iptal edildiği ve ruhsatsız olarak yapılan taşınmaz şehrin ve ilçenin ana alter caddelerinden olan İnönü Caddesine cepheli, alışverişin yoğun olduğu, şehir merkezine yürüme mesafesinde, çevresinde eğitim, sağlık, alış veriş yerleri mevcut olup Belediye hizmetleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının tüm hizmetlerinden faydalanan her türlü alt yapısı mevcut bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi : İnönü Caddesi Aşkın İş MerkeziOsmangazi /BURSA
Yüzölçümü : 576,19 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekliReyhanKayhanhanlarbölgesikorum a amaçlıimarplanı kapsamında, Kenstel Sit alanı dahilinde, h: 15,50 m. Kütle tanımlanmamış ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 7.718.641,24 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 86 Parsele 0,47 m2. ve yola 18,76 m2. tecavüzlüdür.
1. Satış Günü : 29/07/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Bursa 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR