PERŞEMBE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Perşembe'de 129 m² deponun hissesi icradan satılıktır (çoklu satış)

PERŞEMBE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181946
Şehir : Ordu / Perşembe
Semt-Mahalle : KOZAĞZI MAH. / PERŞEMBE
: 129

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/251 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
32,500 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
Perşembe Adliyesi İcra Müdürlüğü Odası (Perşembe Hükümet Konağı Binası K:1) Perşembe/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
PERŞEMBE
İCRA DAİRESİ
2016/251 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


TAŞINMAZLARIN GENEL ÖZELLİKLERİ : Ayrık nizamda 3 kat imarlıdır. Binada bodrum katta 1 adet depo, zemin katta 1 adet mesken, 1.2.normal katlarda her katta birer adet mesken olmak üzere toplamda 4 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Eski ve Başlamış Cami ile Perşembe Belediye binası bulunmaktadır. Atatürk Bulvarına ve sahil şeridine yakın konumda olan taşınmazların herhangi bir ulaşım ve altyapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Ordu-Perşembe Karayolu yani Atatürk Bulvarının yaklaşık 250 metre güneyinde konumlanmışlardır. Taşınmazların bulunduğu bölge konut fonksiyonlu gelişmiş ve gelişmekte olup yapılaşma oranı orta seviyededir.Taşınmazın belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır.Binanın ortak kullanım alanlarından olan dış kapısı demir kapı, merdivenleri ve kat sahanlıkları fayans döşeli, dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina asansörsüzdür.
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ordu İl, Perşembe İlçe, 137 Ada, 1 Parsel, Kozağzı Mahallesi, Dumlupınar Caddesi Mevkii Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm 1 Nolu Depo: Taşınmaz binada bodrum katta almaktadır. Projesinde merdiven kovası hariç tek hacim ve brüt 121 m2 planlanmıştır. Mahallinde ise tuğlalar ile bölümler oluşturulmuş ve brüt 129 m2 alanlı yapılmıştır. Fiili durumda projesinden farklı olarak yol cephesinden 1x8 metre çıkma yapılarak alanı yaklaşık 8 m2 büyütülmüştür. Deponun girişi binanın yan cephesinden ayrı olarak verilmiştir. İçi tuğla ile bölümlendirilmiş olan depo mevcutta kullanılmamakta olup karkas haldedir. Pencere doğramaları ahşap olup camları takılmamıştır. Zemin şap ve duvar sıvaları yapılmamıştır. Taşınmaz mevcut hali ile yaklaşık %70 inşaat seviyesindedir.
Arsa Payı : 1/2 hisse
Kıymeti : 32.500,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Perşembe Adliyesi İcra Müdürlüğü Odası (Perşembe Hükümet Konağı Binası K:1) Perşembe/ORDU

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ordu İl, Perşembe İlçe, 137 Ada, 1 Parsel, KOZAĞZI Mahalle/Köy, Dumlupınar cad. Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz binada zemin katta yer almaktadır. Mesken salon, günlük oturma odası, mutfak, 2 adet yatak odası, banyo, hol, wc ve 1 adet balkon iç hacimlerinden oluşmakta olup brüt 140 m2 kullanım alanlı planlanmış ve yapılmıştır. Dairede zeminler salon ve odalarda laminant parke, ıslak hacimlerde seramik döşenmiştir. Duvarlar salon ve odalarda kum sıva üzeri plastik boyalıdır. Banyo ve wc yerden tavana kadar fayans kaplı olup, banyoda duşakabin, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Kapılar ahşap camlı kapı, pencereler pvc, dış kapı ise çelik kapıdır. Mutfak dolapları mdf, tezgâh mermerit olarak yapılmıştır. Dairenin ısınması katı yakıtlı merkezi sistem kaloriferidir. Cephesi açık olan dairede geniş deniz manzarası mevcuttur.
Arsa Payı : Tam hisse
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/08/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 16/09/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : Perşembe Adliyesi İcra Müdürlüğü Odası (Perşembe Hükümet Konağı Binası K:1) Perşembe/ORDU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Perşembe İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Ordu Şubesi nezdinde bulunan TR10 0001 5001 5800 7300 6152 31 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/251 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.

7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede/elektronik ortamda yayınlanan ilanı, ilgililere adreslerinde tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,Tebliğ ve ilan olunur.26/06/2020

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR