BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Odunluk'ta 300 m² dubleks ofis icradan satılıktır (çoklu satış)

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180714
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ODUNLUK MAH. / KONAK
: 300
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 27.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4316 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
18.09.2020 14:45
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU ULUYOL/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/4316 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 253 Ada, 16 Parsel, ODUNLUK Mahalle/Köy, 1. VE 2 Kat, 26 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul açık ve kapalı otoparkı mevcut, özel güvenliği bulunan, çevre düzenlemesi tamamlanmış ayrık nizam olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup 3 bodrum kat, zemin kat, 10 normal kat olmak üzere toplam 14 kattan oluşmaktadır. Binanın Liman, Akpınar ve Akademi Caddelerine cepheli asfalt kotunda yer alan katlarında ticari amaçlı dükkanlar ile diğer katlarında da ticari amaçlı ofisler mevcut olup asansör bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları mermer giydirme cepheli, kat araları alüminyum kompozit panel kaplı ve ofis kısımları silikon cam giydirme cepheli, giriş kapısı otomatik cam kapılıdır. Ana girişte yürüyen merdiven mevcut olup merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, çatısı eğimli ve üzeri panel kaplıdır.Keşif tarihinde borçluya ait taşınmazın içine girilmiş olup halihazırda kiracı Soytex Tarım ve Yem San. Tic. Ltd. Şti. tarafından ofis olarak kullanıldığı gözlemlenmiştir. Dubleks ofis batı, güney yönünde iş merkezi girişinin sağ kısmında ve Liman Caddesi ile Akademi Caddesinin kesişiminde yer almaktadır. Dubleks ofisin giriş katı karşılama bölümü, salon, 2 oda, mutfak, bay-bayan wc ve balkondan, üst katı salon bölümünden oluşmaktadır. Dubleks ofisin giriş kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, karşılama bölümü, salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, oda bölme duvar ve kapıları alüminyum doğramalı ve camlı olup silikon cam giydirme cepheli açılabilir camları mevcuttur. Mutfak zemini granit kaplı, dolapları alt üst pvc kapaklı olup tezgah granit mermerdir. Islak hacimlerin (bay-bayan wc) zemini ve duvarları tamamen seramik kaplıdır. Balkonun zemini seramik kaplı olup kapısı alüminyum doğramalı ve camlıdır. Dubleks ofisin üst katına karşılama bölümünde yer alan basamakları parke kaplı merdiven ile ulaşılmakla birlikte üst katın duvarları alçı sıvalı ve boyalı, zemini laminant parke kaplıdır. Dubleks ofisin ısıtması merkezi sistem kalorifer petekli olup giriş katında klima bulunmaktadır. Taşınmazın konumu itibariyle şehrin yüksek hızda büyüyen ve oldukça değerli bir bölgesinde yer aldığı gözlemlenmiştir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 250,00 m², brüt alanı 300,00 m² dir. Genellikle ticari amaçlı kullanılan ayrık nizam 10-15 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Adresi : Odunluk Mah., Liman Cad., Kızılay Plaza İş Merkezi No:17, Kat:1 D:26 Nilüfer / BURSA
Yüzölçümü : 6.475 m2
Arsa Payı : 446/27092
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli BHRS Merkezi ve Yakın Çevresi Uygulama İmar Planı kapsamında ticaret+konut alanında kalmakta olduğu taşınmaza ait 16.12.2011 tarih ve 649/01 sayılı yapı ruhsatı bulunmaktadır.
Kıymeti : 2.550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 18/09/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU ULUYOL/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 3418 Ada, 3 Parsel, ERTUĞRUL Mahalle/Köy, B Blok, 2.Kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul açık ve kapalı otoparkı ile havuzu mevcut, çevre düzenlemesi ve peyzajı tamamlanmış blok nizam olarak inşa edilmiş 2 bloktan oluşan sitenin B Bloğunda yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup bodrum kat, zemin kat, 7 normal kat ve çatı kat olmak üzere toplam 9 kattan oluşmaktadır. Binanın Karacaoğlan Caddesine cepheli asfalt kotunda yer alan katlarında ticari amaçlı dükkanlar, diğer katlarında mesken amaçlı daireler mevcut olup asansör bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, bina giriş kapısı alüminyum doğramalı ve camlı, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, çatısı eğimli ve üzeri arduaz kaplıdır.Keşif tarihinde borçluya ait taşınmazın içine girilememiş olup halihazırda kiracı tarafından mesken olarak kullanılan taşınmazın görselleri heyetimize iletilmiştir. Keşif günü yapılan tespit ve taşınmazın mimari projeleri incelendiğinde daire doğu, batı ve kuzey yönünde apartman girişinin karşı kısmında yer almaktadır. Daire antre, hol, 4 oda, salon, mutfak, banyo+wc, duş ve 3 balkon bölümünden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, bir kısmı duvar kağıdı kaplı, hol, salon, banyo+wc ve mutfağın tavanında dekoratif alçıpan havuzları ve led ışıklandırmalar mevcut olup odaların ve salonun zemini laminant parke, antre, hol ve mutfağın zemini seramik kaplıdır. Oda kapıları membran ahşap desenli panel kapı, balkon kapıları ve pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, mutfak dolapları ankastre alt üst pvc ve ahşap desen kapaklı olup tezgah çimstone mermerdir. Islak hacimlerin (Banyo+wc ve duş) zemini ve duvarları tamamen seramik kaplı olup banyoda dolap, duşakabin ve duş sistemi mevcuttur. Balkonların zemini seramik kaplı olup ön balkonda cam balkon sistemi mevcuttur. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve yerden ısıtmalıdır. Dairede kullanılan malzeme ve işçilik kalitesinin iyi olduğu gözlemlenmiştir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 143,30 m², brüt alanı 172,00 m² dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 8-10 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Adresi : 23 Nisan Mah., 240. Sok., Karya Modern Sitesi No:5, B Blok, Kat:2 D:2 Nilüfer / BURSA
Yüzölçümü : 2.415,68 m2
Arsa Payı : 265/9600
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Metro Kuzeyi Uygulama İmar Planı kapsamında ticaret alanında kalmakta olduğu taşınmaza ait 23.09.2011 tarih ve 637/15 sayılı yapı ruhsatı bulunmaktadır.
Kıymeti : 645.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 18/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU ULUYOL/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Adalet Bakanlığınca ihalelerin tamamen E-SATIŞ Portalı üzerinden elektronik ortamda yapılması hususunda çalışma yürüttüğü ve klavuz yayınlamak suretiylegeçiş yapılana kadar tüm tedbirlerinİcra Müdürlüklerince alınmasına karar verildiği, bu tedbirler kapsamında ihale esnasında NAKİT PARA akışının bulaş riski doğuracağı aynı zamanda ihale esnasındaparanın alımı, sayımı ve iadesiyle ekstra yoğunluğa sebebiyet verileceği, sahte paranın tespitinin mümkün olamayacağı ile nakit paranın bankaya ulaştırılmasında da bulaş riskinin oluşacağı hususları gereğince NAKİT PARA TEMİNAT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR.
Arttırmaya iştirak edeceklerin taktir edilen değerin %20 pey akçesini Müdürlüğümüzün TR540001500158007290499958 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C. Kimlik Nosu ve dosya numarası ile birlikteEN GEÇ İHALE TARİHİNDEN BİR GÜN ÖNCE yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması ve göstermeleri lazımdır. İhalenin alıcıya kalmaması halinde yatırılan teminat en geç bir gün sonra ilgilisine iade edilecektir. (Havale ve EFT dışında para gönderenlerin IBAN bildirir dilekçeyi müdürlüğümüze sunmaları gerekir) Belirtilen koşulları sağlayamayanlar fırsat eşitliği ilkesi gereğince ihaleye kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4316 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR