NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Nazilli/Turan'da dükkan icradan satılıktır

NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01074807
Şehir : Aydın / Nazilli
Semt-Mahalle : TURAN MAH. / NAZİLLİ
: 65
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 01.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/421 TLMT
Muhammen Bedeli
:
98,253 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
17.01.2020 11:15
Satış Yeri
:
Nazilli İcra Müdürlüğü Mezat Salonu - Yeşilyurt Mah. 380 Sok. No:2 Kat:4 Nazilli/AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. NAZİLLİ

2.İCRA DAİRESİ

2019/421 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Aydın İl, Nazilli İlçesi, Turan Mahallesinde kain 414 Ada, 26 Parsel, Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm dükkandır, betonarme sistemle yapılmıştır, yaptığım araştırmaya göre keşif tarihi itibariyle yaklaşık 29 yaşındadır, yapı kullanma izin belgesine göre 65,65 m² inşaat alanına sahiptir, işyeri olarak kullanılmaktadır, yapım özellikleri bakımından 3-A gurubu yapı sınıfındanbir yapıdır .Taşınmaz şehir merkezine biraz mesafelidir, belediye sınırları içindedir, etrafında yapılaşmalar mevcuttur, her türlü belediyecilik hizmetlerinden yararlanır konumdadır, ulaşım ve alt yapı sorunu yoktur.

Adresi : Turan Mahallesi Köstebek Mevkii Nazilli / AYDIN

Yüzölçümü : 65,65 m2

Arsa Payı : 70/330

İmar Durumu : Var , Yola Mesafesi 0 m, İnşaat cephesi 10.13 m , Saçak seviyesi 10 m , Kat sayısı 4

Kıymeti : 98.253,00 TL

KDV Oranı : %18 (Tescil tarihi itibariyle belirlenmiştir.)

1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası

Satış Yeri : Nazilli İcra Müdürlüğü Mezat Salonu - Yeşilyurt Mah. 380 Sok. No:2 Kat:4 Nazilli/AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/421 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve İİK 127. Madde kapsamındaki kendisine tebligat yapılamayan ilgililere iş bu gazete ilanı ve eletronik ilanın tebliğ yerine sayılacağı ilan olunur.28/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR