NAZİLLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nazilli/Cumhuriyet'te dükkan icradan satılıktır

NAZİLLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117141
Şehir : Aydın / Nazilli
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / SÜMER
: 32
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 20.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3639 TLMT
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
NAZİLLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU YEŞİL MAH 380 SOK NO 2 KAT:4 NAZİLLİ AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

İCRA DAİRESİ

2019/3639 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Nazilli İlçe, 957 Ada, 19 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, (ZEMİN KAT )8 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmazın niteliği bahçeve arsa olup, satışa konu bağımsız bölüm dükkan niteliklidir. Taşınmaz hali hazırda kahvehane olarak kullanılmaktadır. Belediyedeki projeye göre asma katlı gözükse de yerinde asma kat mevcut değildir. Dükkanın belediyedeki projesine göre 32 m2 kullanım alanı gözükmektedir. Fakat yerinde 5 m çekme mesafesinde bulunan yaklaşık 100m2 alan sundurma ile kapatılmış, kahvehane alanına dahil edilmiştir. Bu bölüm bedeliyedeki onaylı projede dükkana ait bir bölüm değil, dükkanın sadece kullanı izni ile kullanabileceği bir bölümdür. Köşe konumda olan dükkan çarşıya yakın olması nedeni ile ticari bölge olarak değerli konumdadır. Taşınmaz belediye imar planı içinde, şehir merkezine yakın, etrafı yapılaşmış, tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Hürriyet cd 50, istasyon bulvarına 200, adliye binasına 500 metre mesafededir.

Adresi : Cumhuriyet Mahallesi228 Sokak No 43Nazilli / AYDIN

Yüzölçümü : 652,2 m2

Arsa Payı : 12/652

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 300.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 09/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : NAZİLLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU YEŞİL MAH 380 SOK NO 2 KAT:4 NAZİLLİ AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

Yeteri kadar satış ilanının hazırlanarak ilgililere tebliğine, İİK 127. mad. kapsamında kikendisine tebligat yapılamayanilgililere iş bu gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine kaim sayılmasına karar verilmiştir.,

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3639 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR