MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Korkut'da icradan satılık petrol istasyonu

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181125
Şehir : Muş / Korkut
Semt-Mahalle : KARAKALE KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Açık Alan m² : 2312

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/215 Talimat
Muhammen Bedeli
:
287,363 TL
Birinci Satış Günü
:
05.08.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
01.09.2020 10:40
Satış Yeri
:
Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2015/215 Talimat
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Korkut İlçe, 121 Ada, 1 Parsel, karakale- köyiçi Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Satışa konu taşınmaz mevcut durumda, içerisinde 2 adet ofis, 2 adet tuvalet, 3 adet yakıt pompası, 1 adet ahır, 1 adet tandırlık, 1 adet, oto yukama bölümü ve yakıt tankı bulunmaktadır. Akaryakıt istasyonu Keller Petrol adı ile işletilmektedir. Ancak mahalli bilirkişilerden edinilen bilgilere göre petrol istasyonu uzun zamandır faaliyet göstermemektedir. Tapu kayıtlarında akaryakıt lpg istasyonu ev ve arsası olarak tescillenen taşınmaz üzerindeki ev keşif tarihi itibariyle bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan ahır olarak kullanılan yapının yaklaşık brüt 95,00 m2 olduğu, tandır olarak kullanılan yapının yaklaşık brüt 18,00 m2 olduğu, benzin istasyonu olarak kullanılan alanın yaklaşık brüt 1.000 m2 olduğu, ofis olarak kullanılan yapı yaklaşık brüt 70,00 m2 olduğu, tuvalet olarak kullanılan yapı yaklaşık brüt 15,00 m2 olduğu, akaryakıt istasyonunun kurulu olduğu ve çatı ile kapalı olan alanı ise 175,00 m2 olarak bilirkişiler tarafından hesaplanmış olup tesisin 13 yaşında olduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Muş Ağrı Yolu Üzeri Karakale Beldesi No:1/1 Korkut / MUŞ
Yüzölçümü : 2.312 m2
İmar Durumu : İmar ve ruhsat yönünden inceleme yapılamamıştır.
Kıymeti : 287.363,06 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde başkaca hacizlerde mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/08/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 01/09/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/215 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR