MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas Hayıtlı'da 32 m² dükkan icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181523
Şehir : Muğla / Milas
: 32

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 30.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/809 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 15:15
İkinci Satış Günü
:
08.09.2020 15:15
Satış Yeri
:
GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ
2019/809 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 654 Ada, 365 Parsel, HAYITLI Mahalle/Köy, HALİLBEY Mevkii, yedi katlı betonarme apartman ve arsası ana taşınmaz nitelikli, Zemin Kat 18Nolu Bağımsız Bölüm, Dükkan bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz. Taşınmaz Muğla ili, Milas ilçesi, Kadastral olarak Hayıtlı, idari taksimat olarak Cumhuriyet mahallesinde yer olmaktadır. Hayıtlı mahallesi; Milas ilçe merkezindeki mahallerden birisidir. Taşınmaza ulaşım özel veya toplu taşıma araçları ile rahatlıkla yapılmaktadır. Her türlü altyapı hizmetinden faydalanmaktadır. Etrafında konut amaçlı yapılaşma mevcuttur. Kıymet takdirine konu bağımsız bölüm Milas-Bodrum karayoluna cephe ve Halilbey bulvarı üzerindedir. İdari taksimat olarak bulunduğu Cumhuriyet mahallesi, ilçe merkezinde en çok talep görün mahallelerinden birisidir. Bağımsız bölümün bulunduğu yapı yedi katla betonarme inşaat tarzında yapılmıştır. Binanın beden ve bölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalıdır. Kapu ve Pencereleri beyaz renkli plastik doğramadır. Bulunduğu bloğun çatısı marsilya kiremiti ile kaplıdır. Bulunduğu sitenin altyapısı tamamen tamamlanmış olup, diğer bağımsız bölümlerde bitik ve kullanılır durumdadır. Apartman kapısı demir kapı, merdivenler mermer kaplamadır. Bina asansörlü ve kaloriferlidir. bağımsız bölümün alanı yaklaşık 32,00 m2 dir.
Yüzölçümü : 760,90 m2
Arsa Payı : 42/788
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planında bir kısmı ayrık nizam 8 kat konut, altı ticaret alanında kalmakta olup, TAKS:0,40 bir kısmı yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Depo: 2 nolu Depo
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 08/09/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/809 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR