MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Yenişehir'de 16 m² iş yeri icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120825
Şehir : Mersin / Yenişehir
: 16
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 25.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/261 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi ,Zemin Kat, Z-20 Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/261 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Bahçe Mah. 1163 Ada, 1 Parsel , C Blok, Zemin Kat,3 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır. Taşınmazın, Yenişehir Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgilerden,ana taşınmazın, Mersin Belediyesince verilen, 12/1986 tarih, 7/95 sayılıYapı Ruhsatına göre yapılmış olduğu bilgisi ediniliştir. Ana taşınmaz üzerinde betonarme karkas olarak inşa edilen üç adet blok yer almaktadır.Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Yenişehir Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre,taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Değerlemeye konu taşınmazın yer aldığı C blok,Z+4 kat üzerine betonarme karkas olara inşa edilmiştir. Ana taşınmazda, zemin katta, 12 dükkan ve kapıcı dairesi, normal katlarda her katta 4 daire olmak üzere, 4 katta16 daire,toplamda da 28 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana taşınmazın dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. İhata duvarı çekilmiş, peyzaj düzenlemesi yapılmış,açık oto park alanı düzenlenmiştir. Apartmanın giriş kapısı, camlı ferforje demir doğrama kapıdır.Giriş zeminleri ve yan duvarları yarıya kadar mermer kaplı, merdivenler mozaik, kat holleri karo kaplı, korkuluklar demir profil imalattır. Asansörsüzdür. Konumuz dükkan, kuzey cephede, 1317 sokaktan bakıldığında,soldan ikinci sırada yer alan 3 nolu bağımsız bölüm dükkandır.Dükkanın cephesi üzeri otomatik darabalı alüminyum cam cephe, giriş kapısı alüminyum cam lapı,zeminleri seramik kaplı, tavanı asma tavan, duvarları alçı sıvalı saten boyalıdır. İçerisinde wc-lavabo bölmesi oluşturulmuştur. Onaylı projesine göre tek hacimden oluşan dükkanın brüt kullanım alanı yaklaşık, 16,67 m2 dir. Halen işyeri olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Gazi Mah.,1317 Sok. Köşk Apt. ( Eski Güney Yerleşim Sitesi C Blok) Zemin Kat, No:5/BYenişehir / MERSİN
Yüzölçümü : 6.365,00 m2 ,
Arsa Payı : 1120/337120
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre, ana taşınmazın imar planında; kısmen, 5 kat, kısmen de, 8 kat meskun konut alanı olarak işaretli olduğu bilgisi edinilmiştir.

Kıymeti : 50.000,00 TL ,
KDV Oranı : %18 ,
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi ,Zemin Kat, Z-20 Akdeniz/Mersin


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/261 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR