MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de asma katlı dükkan icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091788
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : CAMİ ŞERİF MAH. / CAMİİŞERİF
: 167
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10628 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 11:25
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 11:25
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2019/10628 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Camişerif Mahallesi, 73 Ada, 11 Parsel,Zemin Kat, 2 no.lu bağımsız bölüm ASMA KATLI DÜKKAN niteliğindeki taşınmaz satışa çıkartılmıştır. Konu parsel üzerinde Zemin+Asma+2 Normal katlı, III-A yapı grubunda betonarme karkas sistenimde inşa edilmiş (İşhanının yapımına 13.07.2007 tarih ve 76/2007 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı, konu bağımsız bölüm için henüz Yapı Kullanma İzni alınmadığı bilgisi verilmiştir.) yaklaşık 12 yıllık işhanı bulunmaktadır. Alacak konusu edilen taşınmazın bulunduğu işhanının zemin ve asma katında 2 dükkan, normal katların her birinde 2'şer bürodan, işhanında toplam 6 bağımsız bölüm bulunmaktadır. İşhanının dış cephesi sıva üzeri plastik boyalı+taş duvar kaplamadır. İşhanındaki zemin katındaki dükkânlara giriş doğu cepheden 5222 sokak üzerinden sağlanmasına karşın, üst katlarda bulunan bürolara çıkış parselin kuzeyinden betonarme merdiven ile sağlanmaktadır. İşhanında asansör ile doğal gaz tesisatı yoktur. Değer tespiti yapılacak Zemin Kat, 2 no.lu bağımsız bölüm ASMA KATLI DÜKKAN Akdeniz Tapu Müdürlüğü'ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde 5222 sokaktan bakıldığından zemin katta bulunan ve sağda konumlu sadece doğu cepheye sahiptir. Diğer bir anlatımla dükkan parsel üzerinde mevcut yapının kuzey cephesini kapsamaktadır. Bağımsız bölüm dükkan projesinde tek hacimden oluşmasına karşın yerinde dükkanın asma katında (aşağıda ilgili kat planında çizildiği gibi) bulunan alanda; mutfak, wc, depo ve oyun alanı duvar hacimleri ile oluşturulduğu görülmüştür. Konu taşınmazın dış cephesi kompozit dış cephe kaplama, giriş kapısı ve camekanları alüminyum doğrama, yer döşemeleri mermer döşeme, duvar hacimleri sıva üzeri plastik boyalı+kağıt kaplıdır. Ayrıca proje harici olarak asma katta oluşturulan mutfak ve wc hacminin duvarlarının tamamı seramik kaplama olup diğer duvar hacimleri sıva üzeri boyalıdır. Ayrıca asma katta oluşturulmuş alanın kapıları Amerikan panel kapı doğrama, asma katın ön tarafının tamamı sert pvc doğramadır. Taşınmaz Brüt: 171,00 m², Net: 167,20 m² hacimlidir.

Adresi : Camişerif Mah. Kızılay (5222) Sokak Furkan İşhanı No: 7/B(2) Akdeniz / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 198,14 m2
Arsa Payı : 50/160
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Yenileme Alanı içerisinde, Bitişik Nizam 3 (B-3) Kat yoğunluklu Ticari Alanda kaldığı bilgisi verilmiştir.

Kıymeti : 350.000,00 TL , KDV Oranı : %18 ,Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.

1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:25 - 11:35 arası

2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 11:25 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10628 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR