MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Akdeniz'de 84 m² dükkan icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131427
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / ÇANKAYA
: 84
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4547 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Mezat Salonu Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/4547 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :Mersin İli, Akdeniz İlçesi, İhsaniye Mah., 817 Ada, 889 Parsel, Zemin Kat, 13 no.lu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır.Konu parsel üzerinde Bodrum+Zemin+Asma+6 Normal Katlı, III sınıf B yapı grubunda, betonarme karkas tarzında inşa edilmiş (Apartmanın yapımına 24.07.1980 tarih ve 3/40 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı bilgisi verilmiştir.) tek bloklu apartman bulunmaktadır. Apartmanın bodrum katında ortak alanlar, zemin katında ortak alanlar ile 4 dükkan, normal katların her birinde 2.şer meskenden 12 bağımsız bölüm meskenden toplam apartmanda 16 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Apartman sıvalı ve boyalı, tek asansörlü olup bölgede henüz doğalgaz tesisatı bulunmamaktadır.Değer tespiti yapılacak Zemin Kat, 17 no.lu bağımsız bölüm DÜKKAN; Akdeniz Tapu Müdürlüğündeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde bina giriş kapısından sağdan ikinci dükkan (Binanın güneybatı köşesinde konumlu) olup sadece batı cepheye sahiptir. Bağımsız bölüm işyeri projesinde tek hacimden oluşmasına karşın yerinde dükkanın yarısının olduğu bölümden duvar ile ayrılarak iki bölüm şekline dönüştürülmüş, ön tarafta kalan bölüm ofis şekline, diğer bölüm ise mutfak, depo ve tamir bölümü şekline dönüştürülmüştür. Buna göre konu taşınmazın giriş kapısı ile camekanları alüminyun doğrama üzeri cam kapı ve camekan, yer döşemeleri parke döşeme, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcuttur. Ofis bölümü dışındaki diğer bölümlerin yer döşemeleri grabeton döşeme, duvarları seramik kaplama, asma taka çıkış merdivenleri demir doğrama, mutfak altı ve üstü dolapları eski ve takılı vaziyette, arka bahçeye çıkış kapısı ile pencereleri demir doğramadan imal edilmiştir.Taşınmaz Brüt: 92,50 m², Net: 84,00 m² hacimlidir.
Adresi : Nusratiye Mahallesi Çakmak Caddesi Şafak Apartmanı No: 106/AAkdeniz / Mersin
Arsa Yüzölçümü : 276,25 m2 ,

Arsa Payı : 120/1500
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Meskün Alan içerisinde kaldığı, ancak ada içerisinde uygulama çalışması yapılması gerektiği bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL ,

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 20/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 18/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Mezat Salonu Akdeniz/Mersin
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4547 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR