MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin Akdeniz'de 48 m² kargir dükkan icradan satılıktır

MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091729
Şehir : Mersin / Akdeniz
: 48
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEY 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/20 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
52,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
MERSİN ADLİYESİ 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/20 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Mersin ili, Akdeniz ilçesi, Kürkçü mahallesi, Köyiçi mevkii, 138 ada, 6 parsel sayılı, kargir 48,14 m2 kargir dükkan vasıflı taşınmazdır. Belediye hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Ulaşım toplu taşıma araçlarıyla ve özel araçlarla rahatlıkla sağlanabilmektedir.Etrafında Fahriye Merkez Camii, köy meydanında yer alan ufak çaplı kahve market gibi dükkanlar ile bahçeli köy evleri yer almaktadır. Satış konusu taşınmaz zemin ve üzerinde bulunan tek katlı ve keşif esnasında bakkal dükkanı olarak kullanılmakta olduğu görülen yapıdan oluşmaktadır. Şekil olarak dikdörtgen formunda olan taşınmaz üç yolun kesiştiği köşe başı konumda olup doğu, batı ve güney cephelidir.Binanın dış cephesi sıva üzeri boyalı olup boyasının yer yer dökülmüş ve yıpranmış olduğu gözlemlenmiştir. Çatısı gezilebilir teraslıdır.Yapının giriş kapısı güney cephede bulunan kanatlı yağlı boyalı demir kapıdır. İçerde satış alanıWC ve ufak bir mutfak dolabı ile mutfak tezgahının bulunduğu mutfak alanı yer almaktadır. Zemini komple seramik ile kaplanmıştır. Duvarlar sıva üzeri boyalı olup WC duvarı yarıya kadar seramik ile kaplanmış geri kalan kısmı sıva üzeri boyalıdır. Pencereler PVC doğrama olup yağlı boyalı demir korkuluklar mevcuttur.
Adresi : Kürkçü Mahallesi, Köyiçi MevkiiAkdeniz / MERSİN
İmar Durumu : Belediyenin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam 3 Kat (B - 3) Ticaret Alanı olarak
planlanmış olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 52.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MERSİN ADLİYESİ 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR