MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Akdeniz'de 2.347 m² 2 katlı AVM icradan satılıktır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01126784
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : NACARLI MAH. / KARACAİLYAS
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5513 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2018/5513 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Mersin İli, Akdeniz ilçesi, NacarlıMahallesi, 541 Ada, 1 noluparseldekayıtlı, 2.347,75 m2 yüz ölçümlü,2 Katlı Betonarme Alış Veriş Merkezi, Lokanta, Sığınak, Depo ve Arsasından oluşmaktadır.
İmar durumu; Akdeniz Belediye Başkanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye,ve1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında; E=0,50 yoğunluklu,TAKS=0.50 olan, KDKÇA , Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı, olarak işaretli olduğu tespit edilmiştir. Tapu kaydına göre niteliği "2 katlı betonarme alış veriş merkezi lokanta sığınak depo ve arsası" olup üzerinde arsa ve bu arsa üzerindeki binadan oluşmaktadır.
Konum olarak, Adana- Mersin,D 400 karayolu yolu üzerinde, Mersin Tarsus arasında, Mersin'e yaklaşık 20 km.Tarsus'a da 6 km mesafede, 541 Ada 1 Parsel 2.347,75 m2 yüzölçümüne sahip olup, kuzey cephesinde İnönü Bulvarı ve park alanı, batı cephesinde 660002 sokak, güney cephesinde 662007 sokak yer almaktadır. Ana yola cephesi 45 m dir. Taşınmaz yaklaşık olarak dikdörtgene yakın yamuk formda geometriye sahip olup, topoğrafik olarak düz bir yapıdadır. Arsanın zemini saha betonu ile kaplıdır. Bina bodrum + zemin + 1 kattan oluşan betonarme yapıdadır. Bodrum Kat kullanım alanı yaklaşık 522 m2 dir. Sığınak ve depo bulunmaktadır. Zemin kat kullanım alanı yaklaşık 486 m2 dir. Projesine göre, alış veriş merkezi mevcut olup; mahallinde 2 adet iş yeri şeklindedir. 1. kat kullanım alanı yaklaşık 555 m2 dir. lokanta bay bayan Wc ler teras bölümlerinden oluşmaktadır. Toplam kullanım alanı 1.563 m2 dir. Binanın dış cephesi, ön cephede alüminyum kompozit giydirme, cephe diğer cephelerinde normal sıva üzeri plastik boyalıdır. Taşınmazın giriş kapısı alüminyum çerçeveli cemaken kapı, iç kapıları Amerikan panel, dış doğramaları alimünyum, duvar ve tavanları alçı sıva saten boyalı, zeminler graniser kaplamalı, mutfak dolabı mdf, tezgahı granit, banyo-wc de lavabo ve klozet vitrifiyeleri mevcuttur. Taşınmazın ısınması elektrik ile sağlanmaktadır. Taşınmazın ulaşımının kolay olması, bulvar cepheli olması, yapı kullanma izin belgesinin bulunması olumlu özellikleridir. Taşınmazın Mersin merkeze uzak olması, bölgede yapılaşmanın dağınık olması, yaya trafiğinin çok düşük olması olumsuz özelliğidir.
Adresi : Adnan Menderes Mah. İnönü Bulvarı No:4/A/B/C Develi Kervan Etli Pide Ve Kebap Salonu Akdeniz/Mersin
Yüzölçümü : 2.347,75 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 2.175.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 06/05/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5513 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR