MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Akdeniz'de 18 m² işyeri icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01101341
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : ÇANKAYA MAH. / ÇANKAYA
: 18
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 19.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10083 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2019/10083 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Mahmudiye Mahallesi, 752 ada, 1 no.lu parselde arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre Zemin Kat, 11 no.lu bağımsız bölüm Dükkanın bulunduğu parsel, ilçe merkezinde bulunan İstiklal Caddesi ile Kuvai Milliye Caddesi (Hastane Caddesi)’nin kesiştiği kavşağın kuşuçuşu yaklaşık 115 m güneybatısında konumludur. Bölgede bulunan taşınmazların büyük bölümü eski 3-5 katlı apartman ve pasajlardan oluşmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 50 m güneyinde Silifke Caddesi, yaklaşık 50 m kuzeyinde İstiklal Caddesi, yaklaşık 125 m doğusunda Yoğurt Pazarı, yaklaşık 35 m batısında Bit Pazarı ve yine aynı istikamette yaklaşık 150 m mesafede Soğuksu Caddesi ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı, kamu kurumları, banka şubeleri vb sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. Parsel üzerinde bitişik nizam şeklinde yapılmış, Zemin+2 Normal Katla, III-A yapı grubunda inşa edilmiş (Pasajın yapımına 16.12.1982 tarih ve 5/31 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlanmış olup, konu bağımsız bölüm dükkan için Bila tarih 13/41 numaralı Yapı Kullanma İzni alındığı bilgisi verilmiştir.) pasaj bulunmaktadır. Pasajın zemin katında 27 bağımsız bölüm dükkan, normal katların her birinde 5’er meskenden toplam apartmanda 37 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina pasaj şeklinde tasarlanıp kullanıldığından, pasajın doğusunda ve batısında olmak üzeri iki ayrı noktadan girişlere sahiptir. Üst katlara çıkış merdiveni pasajın doğusunda bulunan giriş kapısına yakın bölümden sağlanmaktadır. Pasaj sıvalı ve boyalı, dam terası çatılı şeklinde olup, pasaj yer döşemeleri karo mozaik döşemedir. Pasajın giriş kapıları yoktur. Ayrıca pasajda asansör ile doğalgaz tesisatı yoktur.Akdeniz Tapu Müdürlüğü’ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde; binanın güneybatı köşesindeki dükkandan kuzeye doğru 4. sıradaki veya binanın batı cephesindeki pasaj giriş kapısından güneye doğru ise 6. sıradaki dükkandır. Taşınmaz projesinde ve yerinde tek hacimden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı katlanabilir oluklu sacdan imal edilmiş daraba, yer döşemeleri seramik döşeme, duvar ve tavan kaplamaları kara sıva üzeri plastik boyalıdır. Dükkan hali hazırda borçlu malik tarafından tekstil ürünleri ticaretini yaptığı işyeri olarak kullanmaktadır. Taşınmaz Brüt: 20,00 m², Net: 18,73 m² hacimlidir.
Adresi : Çankaya Mahallesi 4710 Sokak No: 2/C Akdeniz - MERSİN
Yüzölçümü : 460.00 m2
Arsa Payı : 28/1250
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam 4 (B-4) Kat inşaat yoğunluklu “Ticari Alan” olarak düzenlenen alana isabet ettiği, Ancak 08.04.2015 tarih ve 75/67 sayılı Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile “Kentsel Yenileme Alanı” ilan edildiği bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 07/02/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 06/03/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10083 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR