MİDYAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Midyat'ta 111 m² büro icradan satılıktır (çoklu satış)

MİDYAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133934
Şehir : Mardin / Midyat
Yayınlandığı Gazeteler

KIR''ATIM 15.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/543 ESAS
Muhammen Bedeli
:
137,039 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 11:35
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 11:35
Satış Yeri
:
Midyat Belediyesi Meclis Toplantı Salonu, Midyat Belediye Başkanlığı Cumhuriyet Bulvarı No:9 Giriş Kat, Midyat/Mardin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MİDYAT İCRA DAİRESİ

2019/543 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Mardin İl, Midyat İlçe, 151 Ada, 31 Parsel, Cumhuriyet Mahallesi, Tarik Estel Mevkiinde bulunan zemin kat, 4 No'lu Bağımsız Bölüm Büro; Taşınmaz tapu kaydında beş katlı betonarme bina ve arsası vasfında olup belediye İmar Sınırları içerisinde ve bütün belediye imkanlarından faydalanmaktadır. (Yol, Su, Kanalizasyon, Telefon, v.b). Taşınmazın, Midyat ilçesine, halkın yoğun toplandığı merkezi bir konumda olması, etrafının tamamen yapılarla çevrili olması ve ilçenin içinde az sayıda arsa olması da taşınmazın değerini arttırmaktadır. Taşınmaz Midyat-Estel yolu güzergahının 2. Parselinde yer almaktadır çevresinde Hükümet konağı, İlçe emniyet müdürlüğü,Altunkaya İbadethane vs bulunmaktadır. 3.sınıf A grubu yapılar kısmındaki konutlar-ticari binalar yapılarına benzer yapılar sınıfında değerlendirmeyi uygun görülmüştür. Yapı yaşı 4 yıl olarak belirlenmiştir. Taşınmaz büro alanı 111,60 m² olduğu görülmektedir.
Ana taşınmaz yüzölçümü: 554,26 m²

Arsa Payı : 12/136,
KDV Oranı : %18
Kıymeti : 137.039,62 TL, Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
Satış Yeri : Midyat Belediyesi Meclis Toplantı Salonu, Midyat Belediye Başkanlığı Cumhuriyet Bulvarı No:9 Giriş Kat, Midyat/Mardin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Mardin İl, Midyat İlçe, 506 Ada, 46 Parsel, Ulucami Mahallesi, Mahroka Mevkiindeki C Blok, Zemin Kat,1 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken; Ana taşınmaz tapu kaydında arsa vasfında olup Belediye İmar Sınırları içerisinde ve bütün belediye imkanlarından faydalanmaktadır .(Yol, Su, Kanalizasyon, Telefon, v.b). Taşınmazın, Midyat ilçesine, halkın yoğun toplandığı merkezi bir konumda olması, etrafının tamamen yapılarla çevrili olması ve ilçenin içinde az sayıda arsa olması da taşınmazın değerini arttırmaktadır. Taşınmaz Midyat-Mardin karayolu güzergahının 2. Parselinde yer almaktadır. 4.sınıf A grubu yapılar kısmındaki konutlar binalar yapılarına benzer yapılar sınıfında değerlendirmeyi uygun görülmüştür. Yapı yaşı 5 yıl olarak belirlenmiştir. Taşınmaz meskenin alanı 67,20 m² olduğu görülmektedir.
Ana taşınmaz Yüzölçümü: 10.378,87 m² Arsa Payı : 176/17389, KDV Oranı : %1
Kıymeti : 86.311,37 TL, Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Midyat Belediyesi Meclis Toplantı Salonu, Midyat Belediye Başkanlığı Cumhuriyet Bulvarı No:9 Giriş Kat, Midyat/Mardin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/543 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR