KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Kızıltepe'de 25 m² dükkan icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154574
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / KIZILTEPE
: 25
Yayınlandığı Gazeteler

YURT HABER 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1069 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 15:40
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 15:40
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILTEPE İCRA DAİRESİ
2019/1069 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Kızıltepe İlçe, 323 Ada, 1 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, B ALTIÇARŞI 62 B B Nolu Bağımsız Bölüm Yeni mah 323 ada 1 parsel 5735,71m2 üzerinde bulunan binadaki B Blok 62 nolu B Bölüm olan 1/421 Hissesine karşılık gelen alan 13,62m2 arsa paylı dükkan niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmazın imar durumu konumu yeri ve mevkii: Şehir imar planında bitişik nizam(konut altı ticaret) 8 katlıkonut alanında kalmaktadır. binanın yapı tarzı betonarmedir. bina yaklaşık olarak 30 yıllıktır. Yeni Mah Urfa Caddesi Özmen sitesi B BLok kat altı çarşı no 62 dir.Postahaneye, Cumhuriyet meydanına yakın merkezi konumda yer almaktadır. taşınmazın zeminlerinin seramik kaplı olduğu, tavanlarının spot ışıklı olduğu, cam mekanının yapılı olduğu, duvarlarının sıvalı ve boyalı olduğu gözlenmiştir. 23,40m2 brüt, net-25,00m2 alana sahiptir.taşınnmaz belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Yeni Mah Urfa Caddesi Özmen sitesi B BLok kat altı çarşı no 62 dir
Yüzölçümü : 5.735,71 m2 Arsa Payı : 1/421
İmar Durumu : Şehir imar planında bitişik nizam(konut altı ticaret) 8 katlıkonut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 100.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1069 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR