KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Kızıltepe'de 1214 m² dükkan icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136555
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KIZILTEPE
: 1214
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 22.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/154 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,679,041 TL
Birinci Satış Günü
:
14.04.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 11:15
Satış Yeri
:
Kızıltepe Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Kalemi Önü Kızıltepe/Mardin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILTEPE
İCRA DAİRESİ
2018/154 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Kızıltepe İlçe, 487 Ada, 14 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, Mardin Cad. Mevkii, ZEMİN 37 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre satışa çıkartılan taşınmaz : Konu parselin tapu alanının 1107.79m² oarak geçtiği, bağımsız bölümün vasfı ise Dükkan-Asma Katlı olarak ayrıldığı 90/900 arsa paylı hissesine karşılık gelen taşınmazın tapu alanı 110.78m² olduğu anlaşılmıştır. Yakınında alışveriş merkezleri ve eğitim kurumları bulunmaktadır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolay merkezi yerdedir. Projede yapılan inceleme neticesinde taşınmaz zemin katın yaklaşık 524 m², asma katın 490m² ve bodrum katın yaklaşık 200m² olduğu tespit edilmiş olup toplam 1214m² kapalı alan belirlenmiştir. Konu taşınmaz zemin kısmı bazı bölümlerde seramik, bazı yerlerde mermer ve parke kaplı olup tavan asma tavan ile dekore edilmiştir. Duvarlarda plastik boya, duvar kağıdı ve bazı kısımlarda taş giydirme yapılmıştır. Aydınlatma spotlar ile sağlanmakta olup dükkan girişi camekan kaplı ve otomatik kepenk bulunmaktadır. Konu taşınmaz elektrik ve su tesisatlıdır.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Mardin Caddesine Cepheli Zoroğlu Apt. Altı Vira Ak-Şin Group Kızıltepe/Mardin
Yüzölçümü : 1.107,79 m2
Arsa Payı : 90/900
İmar Durumu : İnşaat tarzı Şehir imar planında Bitişik Nizam 8 katlı konut altı ticaret alanında kalmaktadır. Binanın yapı tarzı betonarmedir. Zemin kat hariç her kat için yükseklik maksimum 3.20m'dir.
Kıymeti : 1.679.041,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ''Yönetim Planı:09/07/2014'' 25/07/2014 Tarih ve 7121 Yev. No ile
1. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Kızıltepe Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Kalemi Önü Kızıltepe/Mardin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nın 127. Maddesi gereğince ilanın birer suretinin borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur adresin tapuda siciline kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı tebligat yerine geçer. Dosyamızla ilgili tebligatların geri gelmesi halinde Tebligat Yasasının 21/2 maddesine göre tebligat çıkartılmasına, mernis adreslerinin tespit edilememesi halinde ise Tebligat Kanunu'nun 35. Maddesine göre yapılmasına (ilgiliye daha önceden tebligatyapılmış bir adres bildirildiğinde ve ilgili taraf dosyaya başkaca adres bildirmemişse)

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/154 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR