MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin/Artuklu'da asma katlı ofis icradan satılıktır

MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01075526
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : YALIM MAH. / İSTASYON
: 55
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7082 ESAS
Muhammen Bedeli
:
127,260 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
03.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
MARDİN ADLİYESİ - Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARDİN İCRA DAİRESİ

2019/7082 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İli Artuklu İlçesi Yalım Mahallesi 265ada 3 parsel 3464,27 m² olup arsa niteliğinde ve üzerindeki binada zemin. Kat 84 nolu bağımsız bölüm olup asma katlı ofis niteliğindeki yer 200/26400 arsa paylı ve tam hisseli taşınmazın yakınında alışveriş merkezleri-parklar-resmi kurumlar ve eğitim kurumları bulunmaktadır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolay merkezi yerdedir. Projede yapılan inceleme neticesinde taşınmazların 55m² alana sahip olup konu taşınmazın zemin katı 34 m² , asma katı 20 m² olup toplam 55 m² dır.
Taşınmazın kaba inşaatının bittiği, elektrik ve sıhhı tesisatının yapılmadığı tespit edilmiş olup, iç mekanda ince imalatlarının yapılmadığı görülmüştür.
Adresi : Mardin ili Artuklu ilçesi Yalım mahallesi mega kent altı keyfi seyran S.tayfan yapı apartmanı
Yüzölçümü : 3.464,27 m2
Arsa Payı : 200/26400
İmar Durumu : Değerleme konusu taşınmaz Blok nizam, 14 kat müsaadeli,konutalan imar lejantı içerisinde imar ve yapılaşma şartlarına uygun olarak inşa edilmiştir.
Kıymeti : 127.260,00 TL
KDV Oranı : %8 ( 2.satışa kalması durumunda Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle KDV indirimi devam etmediği takdirde 2. Satışta KDV %18 olarak uygulanacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : MARDİN ADLİYESİ - Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN
---------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7082 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 28/10/2019 (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR