TURGUTLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa Turgutlu'da 13 m² dükkan mahkemeden satılıktır

TURGUTLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112342
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : ALTAY MAH. / TURGUTLU
: 13
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TURGUTLU 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/26 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/26 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Turgutlu İlçesi, Altay Mahallesi, 512 Ada, 13 Parsel,Ana Taşınmaz Niteliği Na tamam otuz adet dükkan ve altı adet meskeni havi beş katlı betonarme apartman ve 310,36 m² yüzölçümlü olan taşınmazdaki 12/648 arsa paylı, 1. kat, 26 bağımsız bölüm. Tapuda dükkan vasfıyla kayıtlıdır. Atatürk bulvarına bakan pasaj koridoru üzerinde olup birinci çıkışta sağdan dördüncü dükkandır. Yaklaşık 13,5 m² büyüklüğündedir. Koridora bakan cephesindeki demir doğramalı câmekan ile kapısının sökülmüş vaziyette olduğu, mevcut 26 nolu bağımsız bölüm ile 27 nolu bağımsız bölüm arasındaki bölme duvarın da hali hazırda yerinde mevcut olmadığı tespit edilmiştir. Taşınmazın mevcut duvarları sıva üzeri boya badanalıdır. Taban döşemesi karo plaka kaplamadır. Taşınmazın tadilat halinde ve boş olduğu gözlemlenmiştir. Atatürk Bulvarı üzerinde olup eski Belediye binası, Otopark, Bulvar fırını ve Belediye hizmet binasına yakın konumdadır. Tapu kaydında "YÖNETİM PLANI:24.06.1987" şeklinde Beyan şerhi vardır. Taşınmaz Altay Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 183 adresindedir.
İmar Durumu :Turgutlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 24/12/2019 tarihli ve E.17368 sayılı yazısı ile " 1/1000 ölçekli Revizyon İmar Planı onama sınırları içinde 'Atatürk Bulvarı tarafından bitişik ticari 5 kat konut ve Akgün Sokak tarafından bitişik ticari 4 kat konut' imarlıdır" şeklinde bildirilmiştir.
Kıymeti : 50.000,00 TL Teminat: 10.000,00-TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, işbu ilanın, kendisine ilan tebliğ edilemeyenlere tebliğ yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/26 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR