SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Salihli'de 75 m² dükkan icradan satılıktır

SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01126489
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : KOCAÇEŞME MAH. / SALİHLİ
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 06.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1517 Esas
Muhammen Bedeli
:
117,500 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Salihli Yediemin Otopark Oto Alım Satım İşl.Serdar Kara ve Emre Gemicioğlu Ort. - Yeşilyurt Mah. 906.Sok.No: 5/1 Bölge Trafik Arkası Salihli/Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ
2019/1517 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli Salihli İlçesi Kocaçeşme Mahallesi Dibek Caddesi No:31 adresinde ve tapunun 280 ada 27 nolu parselinde kayıtlı 334,22 m2 arsa üzerinde mevcut binanın 75/2400 arsa paylı zemin kat 14 bağımsız nolu dükkandır.Taşınmazın tamamı borçluya aitir. Zemin katta alüminyum giriş kapısından girilen ve dar geçitten geçilerek demir merdiven ile batar kata çıkılan dükkan niteliğindeki taşınmaz batar katta ön cephede 1, arka cephede 1 oda, girişte geniş antre, antreden geçilen ve iç kısımda bulunan, mevcut tesisatlar dan banyo olabileceği tahmin edilen bölümden ibaret olup 75 m2 kullanım alanına sahiptir. Antre, ön ve arka cephede bulunan 2 oda tabanları ile iç kısımda bulunan banyo bölümü taban ve duvarları seramik, oda duvarları alçı sıvalıdır.Pencereler PVC malzemeden yapılmıştır.İç kapılar takılmamıştır.
İmar Durumu : Salihli Belediyesi tarafından; Onaylı imar planındaki konumu itibarıyla bitişik nizam 5 katlı, 8 metre arka bahçe çekme mesafeli yol boyu ticaret alanında kalmakta olduğu, 73 m² yapı kullanma izin belgesi verilmiş olduğu, taşınmazın net ve brüt kullanım alanı belirtilmediği, bildirilmiştir.
Kıymeti : 117.500,00 TL, KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı: 04/09/2015 şerhi vardır, diğer hususlar tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri :Salihli Yediemin Otopark Oto Alım Satım İşl.Serdar Kara ve Emre Gemicioğlu Ort. - Yeşilyurt Mah. 906.Sok.No: 5/1 Bölge Trafik Arkası Salihli/Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Ancak taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- ÖNEMLİ NOT:Hazırlanacak olan taşınmazın açık artırma ilanı ilgililerine satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde yapılacak olan gazete ilanı ve elektronik ortamdaki ilanın ilgililerine İİK 127. 128 Maddeleri uyarınca ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1517 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR