SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Salihli'de 127 m² lokanta hissesi icradan satılıktır

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154211
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / SALİHLİ
Toplam m² : 127
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/459 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 11:15
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI,BÖLGE TRAFİK ARKASI,YEŞİLYURT MAH.SALİHLİ/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ
2019/459 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 2163 Ada, 463 Parsel, CUMHURİYET Mahalle, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Salihli İlçesi Cumhuriyet Mahallesi 2163 Ada 463 Parsel üzerinde bulunan zemin kat 1 nolu dükkan niteliğindeki bağımsız bölümdür. 1/1000 uygulama imar planı içerisinde kalmaktadır. Planlı alanlar yönetmeliğine tabi olup, bitişik nizam (B-5) 5 Kat ticari + konut imarlıdır. Taşınmaz Cumhuriyet Mahallesi Belediye Caddesi No:294 adresinde yer almaktadır. Taşımaz hali hazırda lokanta olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana binanın dış cephesi boyalı, ana giriş kapısı demir doğramadan yapılmıştır. 1 nolu bağımsız bölümün ön cephesi giydirme ve kepenk sistemi bulunmaktadır. İç ve Dış duvarlar boyalı zeminler fayans ile kaplıdır. Giriş kapısı cam bölme şeklindedir. Taşınmazın alanı 127 m2 dir. Taşınmaza ait 04/08/1971 tarihli yapı ruhsatı ile 04/05/1976 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. Taşınmaz Belediye hizmetlerinden (Elektrik - yol - su- Kanalizasyon - iletişim vb.) eksiksiz olarak faydalanmakta olup, Cumhuriyet Mahalle merkezinde yer almaktadır.Borçlunun 1/3 hissesi satılacaktır.
Kıymeti : 100.000,00 TL (Borçlunun 1/3 hissesinin değeridir)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri: SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI,BÖLGE TRAFİK ARKASI,YEŞİLYURT MAH.SALİHLİ/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/459 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR