EMET İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya Emet'te kargir iş yeri icradan satılıktır

EMET İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01175597
Şehir : Kütahya / Emet
Semt-Mahalle : GÜNLÜCE KÖYÜ / MERKEZKÖYLER

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 22.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/129 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
187,051 TL
Birinci Satış Günü
:
10.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
EMET ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EMET
İCRA DAİRESİ
2019/129 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Bilgileri : Kütahya İli, Emet İlçesi, Günlüce Köyü, Merkez Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 145 Ada, 1 Parsel 415,67 m2 Yüzölçümlü Kargir İşyeri Nitelikli taşınmazın tamamı satışa konudur.
Özellikleri : Bilirkişinin 29/08/2019 tarihli yapılan kıymet takdirine ilişkin dosyamıza sunmuş olduğu bilirkişi raporuna göre; Söz konusu taşınmaz Günlüce Köyü Kaplıca Camisinin üst kısmında Yeşil Hisar Caddesine cepheli konumdadır. Kargir bina halihazırda boş olup kullanılmamaktadır. Kargir binanın içi tamamen boş olup içerisinde 1 adet içi ve dışı sıvasız idare odası bulunmaktadır. Kargir binanın giriş kapısı yaklaşık 6 metre yüksekliğinde olup çatısı çelik makas ve üzeri ondülin ve trapez saç kaplıdır. Binanın dış duvarları örülü olup üst kısmında eski ahşap pencereler bulunmaktadır.
İmar Durumu : Emet Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünün 28/08/2019 tarih 628-988 sayılı yazısında " Kütahya İli, Emet İlçesi, Günlüce Köyü, 145 Ada, 1 Parsel İlçemiz mücavir alan sınırlarımız, Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planı sınırlarımız dışındadır'' denilmiştir.
Kıymeti : 187.051,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 10/08/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 04/09/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : EMET ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/129 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR