KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez/Yarımca'da 196 m² işyeri icradan satılıktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181574
Şehir : Kocaeli / Körfez
: 196

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/416 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
721,600 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2020 16:15
İkinci Satış Günü
:
07.10.2020 16:15
Satış Yeri
:
Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası yanı 18 nolu Salon Körfez - Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KÖRFEZ
İCRA DAİRESİ
2019/416 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 1127 Ada, 11 Parsel, Yarımca(Şuyulandırma) Mahalle, Tilki İni Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina, bodrum, zemin, 4 normal katlı ve betonarme olarak yapılmıştır. Dükkanın bulunduğu bina, zeminde 2 adet bodrum ve asma katlı dükkan, 1.2.3. ve 4. normal katında 2?şer adet mesken bulunmaktadır. Binanın dış cephesinde kale terasit sıva kullanılmıştır. Satışa esas 2 nolu bağımsız bölüm, binanın bodrum, zemin ve asma katında ve ana caddeye cepheli konumludur. Dükkanın girişinde camlı vitrinli ve camlı giriş kapısı, zeminlerde palidyen mermer kaplaması, duvarlarda alçı sıva üzeri boya kullanılmıştır. Dükkanın giriş kotunda bulunan zemin katının derinliğine doğru orta bölümünden gerek asma katına ve gerekse de bodrum ile arasındaki ara bodrum katına ulaşımı sağlayan merdivenler bulunmaktadır. Ayrıca ara bodrum katından tam bodrum katına da ara merdiven ile geçiş sağlanmaktadır. Dükkanın zemin katı brüt alanı, 42m2, asma katı brüt alanı 56m2, ara bodrum kat brüt alanı 56m2 ve tam bodrum kat brüt alanı ise 42m2 ile toplam brüt alanı 196m2 olarak belirlenmiştir. Dükkanın, ana caddelerden biri olan Tuğrul Caddesine cepheli olması, uzun yıllardır aktif olarak kullanılmakta olması, mevcut durumda kiracısının bulunması ve doluluk oranının yüksek olması, kullanım alanının iyi ve yeterli olması, ulaşım durumu, bodrum, ara bodrum, zemin ve asma katlarda bulunması gibi özellikleri dikkate alınarak değerlemesi yapılmıştır.
Adresi : Güney Mah.Tuğrul Cad.No:40B K:B+Z+AKörfez / KOCAELİ
Arsa Payı : 8/40
İmar Durumu : Parsel blok nizam Hmaks:3 kat ile 0,40+0,40/1,20+0,40 oranlarında yapılaşma imkanı bulunan ticari imara sahiptir.
Kıymeti : 721.600,00 TL
KDV Oranı : Satış günü yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 09/09/2020 günü 16:15 - 16:20 arası
2. Satış Günü : 07/10/2020 günü 16:15 - 16:20 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası yanı 18 nolu Salon Körfez - Kocaeli

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/416 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR