KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da asma katlı dükkan icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138169
Şehir : Konya / Selçuklu
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 26.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8036 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
AKABE MH. CEMİL ÇİÇEK CD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2019/8036 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Konya İli, Selçuklu İlçesi, Dikilitaş Mahallesi,21 Cilt, 2020kütük Sahifede, 13815 ada 4 parsel numarası, 4.987,50m² alanlı, A,B,C, Bloklarda 4 ernormal ve 20 şer asma katlı dükkanı havi karkas bina vasıflı ana taşınmazda C blok, zemin kat, 1 bağımsız bölüm numaralı, 36/7356 arsa paylı asma katlı dükkan satılarak paraya çevrilecektir. Taşınmaz Tatis, Güven caddelerine ve Kurşun ve Yurttadur sokaklara cepheli konumdadır. Yapılan incelemede taşınmaz boş durumda olup herhangi bir kullanım yoktur.Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış sayılır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak, kamu hizmeti veren, alışveriş ve iş merkezlerine, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine, eğitim kurumlarına, İbadet hanelere, sosyal donatı alanlarına (Park ve spor alanları, çocuk bahçeleri) yakın durumdadır. Büyük Organize Sanayi bölgelerine, Hava limanına, YHT garına, otogara ve kampus alanlarına ve şehir merkezine uzak durumdadır. Dükkânın ön cephesi demir doğrama camekandır. Dükkânın ön bahçe kısmında demir doğrama ile kapatılmış ocak bölümü bulunmaktadır. Dükkânın giriş kısmı zemini beton diğer kısımları seramik kaplıdır. Dükkânın duvarları sıvalı ve boyalıdır. Sol arka kısmında demir doğrama merdiven ile asma katına çıkılmaktadır. Dükkânın zemin alanı onaylı mimari projeye göre 33,93 m² dir. Asma kat tabanı demir doğrama profil ile yapılmıştır. Isınma sistemi sobalıdır. Taşınmaza 1992 tarih ve 1/28 sayılı ruhsat ile müsaade edilmiştir.
Adresi : Horuzluhan Mahallesi, Tatis Caddesi No: 20 Selçuklu / KONYA
İmar Durumu : Taşınmaz planda sanayi sahasına isabet etmektedir. Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir. Taşınmazın üzerinde mimari projesine uygun olarak inşa edilen sanayi yapısı bulunmaktadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : AKABE MH. CEMİL ÇİÇEK CD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8036 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR