KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da asma katlı dükkan (3/16 hisse) icradan satılıktır

KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115612
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOROZLUHAN MAH. / HOROZLUHAN
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8648 Esas
Muhammen Bedeli
:
69,375 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 14:15
Satış Yeri
:
Akabe Mah Cemil Çiçek Cad Konya Adliyesi B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay Konya -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KONYA 7. İCRA DAİRESİ

2019/8648 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli Selçuklu İlçesi Dikilitaş Mahallesi 14180 ada,11 parsel adı altında 2.472.00 m2 miktarında on iki adet asma katlı karkas dükkan vasfıyla kayıtlı olduğu,kat mülkiyeti ile zemin kat 12 numaralı bağımsız bölüm numaralı,1/12 arsa paylı asma katlı depolu dükkanın 3/16 hisse oranında borçluya ait olduğu belirlenmiştir.Taşınmaz Selçuklu Caddesi Şura Caddesi Sayha Caddesi ve Ahi Evran Caddesinin çevrelediği alan içerisinde bulunmaktadır.Ana taşınmaz Şura Caddesi Zemahşehri Sk.ve Sayha caddesine cepheli vaziyettedir.Taşınmaz sanayi içerisinde dükkan olup,taşınmaz,yaklaşık kuzey ve batı olmak üzere iki cepheli asma katlı olan tek katlı dükkandır.2 oda asma katta 2 oda zemin katta olmak üzere alüminyum doğrama çerceveli ve camlı bölme ile ayrılmış 4 oda bulunmaktadır.Asma katda wc ve lavobo zemin kat da lavabo ve mutfak tezgahı mevcuttur.Dükkan giriş kapası cephe boyunca profil doğrama çerçeveli ve camlıdır.Odaların tabanları laminat parke tavanlar alçıpan asma tavan,iç duvar yüzeyleri alcı sıvalı ve saten boyalı pencereler pvc doğramadır.Odaların dışında kalan dükkan tabanı beton,iç duvar yüzeyleri harç sıvalı ve saten boyalı pencereler pvc doğramadır.Odaların dışında kalan dükkan tabanı beton,iç duvar yüzeyleri harç sıvalı ve plastik boyalıdır.Isınma sistemi kömürlü kat kaloriferlidir.Petekleri alüminyum petektir. Elektrik ve su tesisatı bulunan kaloriferli bir dükkandır.Taşınmaz değerinin tamamı 370.000.00 TL olup borçlu hissesinin değerinin 370.000.00x(3/16)=69.375.00 TL dir
Adresi : Horozluhan Mahallesi Zemahşeri sk No 11 Selçuklu Konya
Yüzölçümü : 0,00
Arsa Payı : 1/12
İmar Durumu : 14180 ada 11 parsel Küçük SANATLAR Sanayi Sahasına isabet etmektedir.Parsel imar parseli konumundadır.
Kıymeti : 69.375.00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 13/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Akabe Mah Cemil Çiçek Cad Konya Adliyesi B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay Konya -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8648 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR