KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 799 m² dükkan icradan satılıktır

KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094079
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / CUMHURİYET
: 799
Bölüm / Oda Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1233 ESAS
Muhammen Bedeli
:
3,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
KONYA YENİ ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU B BLOK Z/18-Z/19 KARATAY-KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 6. İCRA DAİRESİ
2019/1233 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 42302 Ada, 1 Parsel, DUMLUPINAR Mahalle/Köy, 38 Nolu Bağımsız Bölüm İpotek alacağından dolayı satılmasına karar verilen taşınmaz, Konya İli, Selçuklu İlçesi, Dumlupınar Mahallesi, 233 Cilt, 23437 sayfa, 42302 ada, 1 parselde kayıtlı , 3.993,72 m² arsa üzerinde bulunan B+3 katlı, binadan oluşan, tek girişi bulunan, zemin katta 32 adet dükkan ve birinci katta 4 adet işyeri, 2.katta da 2 adet işyeri bulunan betonarme 4 katlı ofis işyeri dükkan ve arsası vasıflı, Z+2.kat 201 kapı nolu, 850/8253 arsa paylı 38 bağımsız bölüm nolu dükkan olup, İş yeri Z+2.katta olup yaklaşık yüzölçümü toplam açık ve kapalı alan olarak brüt 815,05 m², net ise 799,05 m² civarındadır. İş yerinde üç ayrı kapalı alan bölümü ile orta kısmında bir adet açık alan kısmı bulunmaktadır. Güney cephede bulunan projeye göre de ana kapalı alan kısmında mutfak nişi ile bay ve bayan lavabo-wc'nin bulunduğu tespit edilmiştir. İş yerinin ana kapalı bölümünün tüm doğramaları alüminyum doğrama, lavabo-wc kapılar da amerikan panel kapı yapılmıştır.İş yerinin açık ve kapalı alanlarının zeminlerinin bazı bölümleri laminant kaplama, bazı bölümleri ise; karo seramik kaplama yapılmış olup, mutfak nişi ve lavabo-wc'nin zeminleri ve duvarları da mermer kaplama yapılmıştır. Mutfak nişi bölümünün duvarları da seramik kaplama yapılmış, ana kapalı kısmın tavanları spotlu alçıpan asma tavan yapılıdır. Diğer normalde açık olup, sonradan alüminyum doğrama ile kapatılan ve tavanları da otomatik açılıp kapanabilen kısımların zeminleri de aynı kaplamadan yapılıdır. Mutfak nişinde; alt mutfak dolapları ve granit mermer tezgahı ve davlumbazlar bulunmaktadır. Isınma şekilleri kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Kuzey, güney ve batı cepheli olan iy leri borçlu adına tam hisseli kayıtlıdır. Şeyh Şamil Mahallesi, Eminönünü Caddesi, Selçuklu Park İş Merkezi No:23/201 Selçuklu /Konya adresindeki İş yerine keşif sırasında girilebilmiş ve iş yeri gezilebilmiştir. İş yerinde keşif sırasında borçluya ait, Eminönü Kafe Okey Salonu olarak iş yerinin bulunduğu tespit edilmiştir. Ana bina yaklaşık 4 yıllık olup, zemin kat çarşı içine tek giriş, üst kata giriş yeri de ayrı bir girişten yapılmaktadır. Binanın ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları alümünyum doğramadan yapılmıştır. Binanın giriş kısmının zemini ve asansör etraflarıyla kat hollerinin zeminleri ve duvarlarıyla, merdivenlerin döşeme ve basamakları mermer kaplama olup, giriş kısmının duvarları ile merdiven sahanlığının tavanları spot ışıklı alçıpan asma tavan yapılıdır.Binanın dış cephesi ise; kompozit kaplama ve bazı bölümleri alüninyum cephe kaplama yapılmıştır.Ana gayrimenkul de 1 adet asansör bulunmakta ve bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş olup, parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Binanın bodrumunda yeraltı otoparkı düzenlemesi yapılmış, bahçe kısımları ise; beton parke kaplama yapılmıştır.
Ana binanın bulunduğu Şeyh Şamil Mahallesi'nde hem mesken, hem işyeri hem de ticarethaneler bulunmakta, bölge altyapısı tamamlanmış yüksek rayiçli bir bölgedir. Bina Eminönü Caddesi ve Dosteli Caddelerinin kesişim köşesinde bulunmakta olup, tam kuzey arkasında Medova Hastanesi, 150 m güney doğusunda Tatlıpınar Caddesi, Erenkaya Caddesi ve Tatlıpınar Caddesi kesişim kavşağı, 500 m batısında Cengizhan Caddesi, 600 m guzeyinde Dç.Dr.Halil Ürün Caddesi, 500 m kuzeyinde Selçuklu Belediyesi, 800 m kuzey batısı da Real AVM, 110 m kuzey doğusunda da Konya Şehirlerarası Otobüs Terminali ve 220 m güney doğusunda Mehmet Nuri Küçükköylü İmam Hatip Ortaokulu, 220 m kuzey doğusunda da Süleyman Çelebi Cami bulunmaktadır.
Adresi : Şeyh Şamil Mahallesi, Eminönü Caddesi, Selçuklu Park İş Merkezi No:23/201 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 799,05 m2 Arsa Payı : 850/8253
İmar Durumu : Ticaret sahasına isabet etmekte olup, TAKS:0.50, E:1.50, Hmax=4 kata imarlıdır.Plan notunda;"Tüm otopark ihtiyacı parsel içerisinde çözülecektir.Bahçe duvarı yapılamaz"denilmektedir. Etrafında 3 ve 5 katlı meskenler bulunmaktadır.

Kıymeti : 3.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (satış yapıldığı tarihte uygulanan KDV oranı geçerli olacaktır.) Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : KONYA YENİ ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU B BLOK Z/18-Z/19 KARATAY-KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1233 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR