KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 185 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183935
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : KILINÇARSLAN MAH. / MİMARSİNAN
: 185
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2619 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,510,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA12. İCRA DAİRESİ
2019/2619 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Konya İli, Selçuklu İlçesi, 8222 Parsel, Hocacihan Mah., Zemin kat, 3 no.lu dükkan vasıflı tam hisseli, Bağımsız Bölümdür
Özellikleri: Taşınmaz, Selçuklu İlçesi Hocacihan Mahallesi 0 ada 7714 parsel üzerinde B+Z+7 katlı 2 ayrı girişli tek Blok bulunmaktadır. Dükkanların bulunduğu Parselin Kuzeyi Rauf Denktaş Caddesine, batısı Otlukbeli Sokağa doğusu Şair Seyfi Sokağa cephelidir. Parselin Rauf Denktaş caddesi cephesinde sınır belirleyici olmadığı diğer sınırları ise beton duvarla çevrili olduğu, Ana yapının güneyinde kalan kısmının zemini kilitli parke döşenerek açık otopark alanı olarak kullanılmakta, bu alana Otlukbeli Sokaktan demir doğrama raylı kapıdan giriş yapılabilmektedir. Ana yapının zemin katları ticari, Üst katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Dükkan Kuzeydoğu güneybatı cepheli yaklaşık net 185 m² alanlıdır. Halen Kiracı Özçalıklar Halı Mobilya tarafından diğer dava konusu edilen doğu bitişiğindeki 2 bağımsız bölüm nolu dükkanla arası haricen açılarak fiilen kullanılmaktadır. Dükkanın bulunduğu bölgenin imarlı yapılaştığı, ticari alanlar meskenler, resmi ve eğitim kurumları, sosyal donatı alanlarıyla çevrili, şehrin merkezinde genelde talep gören mahaldedir. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmıştır. Bürolar alışveriş ve iş merkezlerine, eğitim mekanlara, ticari merkezlere ana cadde ve yollara yakındır. Taşınmazın bulunduğu bölgenin Elektrik yol, su ve kanalizasyon, doğalgaz gibi alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden gelişmiştir. Ulaşım yönüyle taşıma güzergahı üzerindedir. Dava Konusu taşınmaz Rauf Denktaş caddesi üzerinden dükkan girişleri karşımızda olacak şekilde binaya bakıldığında sağ köşe başından 5. Dükkandır. Taşınmazın Rauf Denktaş Caddesine bakan Reklam kabiliyeti bulunan cephesi -6m.'dir Arka cephesi site bahçesine bakmaktadır ve reklam kabiliyeti yoktur. Taşınmaz zemin kattan oluşmakta olup -185 m² kullanım alanlıdır. Taşınmaza giriş Rauf Denktaş caddesi üzerinden sağlanmaktadır. Vitrini Alüminyum profil ve camdır. Arka cephesi ise demir doğramadan mamul olup kullanılmamaktadır. Taşınmaz onaylı mimari projesinde tek dükkan hacminden oluşmakta iken mahallen taşınmaz içinde WC - Lavabo hacmi oluşturulmuştur. Taşınmazın zemini granit, duvarları plastik boyalı tavanı ise asma tavandır. Mahallen 2 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz ile arasındaki ayırıcı duvar yıkılarak tek hacim olarak kullanılmaktadır. Ayrıca taşınmazın içinden merdiven açılmak suretiyle bodrum katta sığınak alanından -140 m² taşınmazın deposu olarak kullanılmaktadır. Taşınmaza ait olmayan site ortak kullanım alanı olan bu alan değerlemede dikkate alınmamıştır.
Taşınmaz, Dedeman Hotele 700 m Numune Hastanesine 1.2 km Şehit Topel polis Karakoluna 1.3 km Selçuklu Kaymakamlık Binasına 1.1 km Konya tren garına 2.5 km şehir merkezi olan Konya Valiliği Hükümet Binasına 2.6 Km uzaklıktadır.
Adresi : Kılıçarslan Mahallesi Rauf Denktaş Caddesi Sera Apartmanı No:49/A Selçuklu / Konya adresindedir.
Arsa Payı : 9/2142
İmar Durumu : Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü'nün 19/03/2019 tarih ve 11293 sayılı yazısı ekindeki imar durum belgesinde dükkanların bulunduğu Hocacihan Mahallesi 0 ada 8222 parsel 1/1000 ölçekli imar uygulama Planında 8 kat Blok Mesken Sahasına isabet etmektedir. Ön bahçe mesafesi, komşu mesafesi arka bahçe ve bina derinliği mevcut bina olarak belirtilmiş parsel üzerindeki yapının 1989 yılı 01/07 sayılı inşaat ruhsatı bulunmaktadır.
Kıymeti : 1.510.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mah., 8222 Parsel,Zemin kat, 2 no.lu tam hisseli dükkan vasıflı bağımsız Bölümdür.
Özellikleri : Taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz ile ilgili olarak zeminde yapmış olduğumuz keşif incelemesinde , Ana taşınmaz üzerinde içerisinde kıymet takdirine konu taşınmazın da bulunduğu, mimari projesine uygun olarak yapılan tapu kaydında vasfı belirtilen 10 katlı Betonarme apartmanın olduğu görülmüştür. Taşınmazın zemin katları ticari normal katları mesken olarak kullanılmaktadır. Yapılan keşif incelemesinde kıymet takdirine konu zemin kat 2 ve 3 nolu Bağımsız bölümler bir bütün olarak taşınmaz bir şirketin kullanımındadır. Taşınmazın çevre düzenlemesi yapılmış, açık oto parkı vardır.
Ana taşınmaz konum olarak Kılıçaslan Mahallesi Rauf Denktaş caddesine, Şair Seyfi ve Otlukbeli sokaklara cepheli konumdadır. Ana taşınmazın etrafı duvarla çevrili ve çevre düzenlemesi yapılmış durumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış durumdadır.
Ana taşınmazın bulunduğu yer konum olarak, alışveriş merkezlerine, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine, eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına ve şehir merkezine yakın konumdadır.
Otogara, kampus alanlarına, büyük organize sanayi bölgelerine ve hava limanına uzak konumdadır.
Bölge Sosyal ve kültürel yönden norma gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu cepheli bulunduğu Rauf Denktaş Caddesi üzerinden otobüs ve minibüs ile sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer merkeze yakın olmasından birçok yere yürüme mesafesindedir. Cepheli bulunduğu cadde araç, yaya ve ticari yönden hareketlidir. Taşınmazın bulunduğu yerin likiditesi iyi durumdadır.
Taşınmazın yakın çevresinde 600 metre güney batısında Rabia Karatekin İlkokulu ve 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu 40 metre doğusunda Alâeddin İlkokulu, 290 metre kuzey batısında Büyük Bayram İlkokulu, 750 metre kuzey batısında Dedeman Otel, 660 metre kuzeyinde Otel Anemon, 1.26 km güneyinde Konya Büyük Şehir Belediyesi vardır. Taşınmaz Şefikcan caddesine 900 metre, Çevre yolu caddesine 500 metre, otogara 7.35 km,Selçuklu Belediyesine 6.80 metre, YHT garına 2.46 km ve vilayet merkezine 2.48 km mesafededir.
Kıymet takdirine konu zemin kat 2 ve 3 nolu Bağımsız bölümler bir bütün olarak kullanılmaktadır. Dükkânın cephesi demir doğrama camekandır. Dükkânın zemini granit seramik, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Tavanı karolam asma tavandır. Ana taşınmazın arka kısmına cephedir. Kıymet takdirine konu taşınmaz, Güney cephelidir. Dükkân net alanı 27,00 m² dir. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Üzerindeki yapıya ait 1989 tarih 01/07sayı numaralı inşaat ruhsatı vardır.
Adresi : Kıymet takdirine konu taşınmaz güncel olarak, Kılıçarslan Mahallesi, Rauf Denktaş Caddesi No: 49/A Selçuklu/Konya adresindedir.
Arsa Payı : 9/2142
İmar Durumu : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 8222 noluparsel, Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 19.03.2019 tarih ve 11293sayılı imar durum belgesine göre taşınmaz 8 kat mesken sahasına isabet etmektedir . Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir. Üzerindeki yapıya ait 1989 tarih 01/07 sayı numaralı inşaat ruhsatı vardır.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

TEMİNATIN YATIRILMASI: DÜNYADA VE ÜLKEMİZDE MEVCUT COVİD - 19 PANDEMİ (SALGINI) NEDENİ İLE SATIŞ ESNASINDA NAKİT TEMİNAT ALINMAYACAKTIR. TEMİNATIN E-SATIŞ PORTALI ÜZERİNDEN YATIRILMASI VEYA AŞAĞIDA BELİRTİLEN BANKA HESABINA DOSYA NO BELİRTİLEREK YATIRILMASI VE EN GEÇ İHALE ESNASINDA BELGELENMESİ GEREKMEKTEDİR )
KONYA 12. İCRA MÜD.
VERGİ DAİRESİ: MEVLANA V.D.
VERGİ NO: 6430366362
EMANET KASA HESABI:
420001500158007292606432

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ilanı veya e-satış ortamında yapılan elektronik ilan tebliğ yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2619 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR