KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 155 m² dükkan icradan satılıktır

KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153041
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HACIKAYMAK MAH. / MİMARSİNAN
: 155
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7936 Esas
Muhammen Bedeli
:
520,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
12.06.2020 14:45
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYESİ MEZAT SALONU-AKABE MAH.CEMİL ÇİÇEK CAD.KONYA ADLİYESİ B-BLOK ZEMİN KAT KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 7. İCRA DAİRESİ
2019/7936 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Söz konusu taşınmaz Konya İli, Selçuklu İlçesi, Hacıkaymak Mah. 28817 ada, 4 parsel adı altında, ana taşınmaz 5.715,00 m2 miktarında olan, betonarme, 12 katlı, 3 adet apartman, garaj binası ve arsası vasfıyla kayıtlı olduğu, kat mülkiyeti ile C Blok, Zemin Kat, 21 Bağ.Böl. numaralı depolu dükkan. Taşınmaz malikinin taşınmazdaki arsa payına göre payına düşen arsa miktarı 53,81 m2'dir. Taşınmaz Şefikcan Cad., Demiryolu Cad., Eski Sille Cad. ve Şair Seyfi Cad.'nin çevrelediği alan içersinde bulunmaktadır. Ana taşınmaz İbrahim Müteferrika Sk. Zuhuri Mehmet Sk. ve Hatim Sk.'a cepheli vaziyettedir. Taşınmazın 300 m kuzeydoğusunda Eski Sille Cad., 75 m güneybatısında Şefikcan Cad., 370 m kuzeybatısında Şair Seyfi Cad., 230 m kuzeybatısında Konevi İşitme Engelliler İlkokulu-Ortaokulu ve Pansiyonu, 2 km batısında Başkent Üniversitesi Hastanesi, 1,5 km kuzeyinde Dedeman Oteli, 1,5 km güneyinde YHT Garı, 690 m kuzeydoğusunda Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası, Defterdarlık ve İş Merkezleri bulunmakta ollup, vilayet merkezine 2 km mesafededir. Taşınmaz zemin+10 katlı binanın zemin katında yaklaşık güney ve doğu olmak üzere 2 cepheli dükkandır. Giriş kat ve bodrum kattaki depodan oluşmaktadır. İçerisinde lavabo ve wc vardır. Ön cephesinin tamamı ve yan cephesinin bir kısmı alüminyum doğrama çerçeveli ve camlıdır. Dış duvar yüzeyleri yalıtımlı, harç sıvalı ve akrilik boyalı, iç duvar yüzeyleri alçı sıvalı ve saten boyalı, tabanlar seramik, giriş katta tavan dekoratif asma tavandır. Depoya inen merdiven basamakları seramik olup, alüminyum doğrama korkuluk vardır. Isınma sistemi apartmana bağlı merkezi ısıtmadır. petekleri alüminyum petektir. Dükkan önünde tabanı kilitli taş döşeli otopark vardır. Elektrik ve su tesisatı olan kaloriferli bir dükkandır. Giriş kat 130 m2, bodrum kat 25 m2'dir.
Adresi : Hacıkaymak Mah.İbrahim Müteferrika Sk. No:38A Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 155 m2
Arsa Payı : 145/15400
İmar Durumu : Mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 520.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/05/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 12/06/2020 günü 14:45 - 14:50 arası

Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ MEZAT SALONU-AKABE MAH.CEMİL ÇİÇEK
CAD.KONYA ADLİYESİ B-BLOK ZEMİN KAT KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililere ve İİK'nun 127. Maddesine göre satış ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ile ilgili gazete ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı tüm ilgililere satış ilanı tebligatı yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7936 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR